SŽ PSK UNION mohou slavit POSTUP z pralesní ligy!

Tak už jsme tam už jsme tam:)! Konečně jsme se pouze a jenom vlastními silami probojovali o kousek výš.

Odložený zápas s Kačerovem ,nedělní utkání v Dolních Počernicích - dva zápasy, které definitivně rozhodly o našem POSTUPU!!!

A byla to divočina!

Z pátečního utkání bohužel nemůžu sloužit osobním zážitkem, protože poprvé v životě (od mladší přípravky!) jsem prosím trestuhodně nebyla na utkání. Ovšem můžete si být jisti, že vzhledem k jeho důležitosti mám nehty okousané jak maturant před písemkou! Na druhou stranu, podle přímého přenosu poskytovaného Vlastou a Katkou, možná mi to zachránilo zdraví. Děs, běs, holomajzna, hrůza, nervy, antická tragédie - nejčastější příměry vydřených 3 bodů s bídným skórem 1:0 (ještěže se historie neptá!)

Přepis průbehu utkání tentokrát v režii Katky:

1 min. Kolář centr na Slováka - mimo

2 min. šance soupeře - Záhora vyráží

3 min. Slovák - Sedlák - střela mimo

4. min. Uhrin - Slovák - střela mimo

6 min. prší prší jen se leje, začíná to klouzat

10 min. Kačerov nám lízal břevno

11. min.Kolář rohový kop, Uhrin hlavičkuje do náruče brankáře

13. min. Brabec -Uhrin - tyč

14. min.Kolář rohový kop - nezachycen nikým z našich

25. min. Záhora vychytává šanci Kačerova

26 min.Kačerov střílí naštěstí nad

27 min. Uhrin centr na Sedláka, hlavička ze záklonu mimo

29 min. přímý kop Kačerova - Záhora likviduje

31 min. 1:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Černý....

35.min. Sedlák - Vomočil - pro změnu... mimo

36. min. slunce svit

42. min. roh Koláře, Sedlák mimo

50. min. soupeř v Záhorovi, oba v cajku

52.min. roh Koláře, Brabec hlavičkuje mimo

56.min. zmrznul úsměv... soupeř naštěstí v ofsajdu

59.min. Vomočil střela mimo

60. min. Jaroš vystřelit nestačil - obrán o míč soupeřem

65.min. přímý kop Kačerova naštěstí mimo

66.min. rohový kop Uhrina - Sedlák hlavičkuje, brankář vyráží

70.min. infarkt... střela na bránu,naštěstí mimo

VYDŘENO 1:0

Sestava: Záhora - Koubek, Vomočil, Kolář, Míček, Sedlák, Slovák, Brabec, Menšík J., Uhrin, Černý

Střídali: Chudá, Novotný, Vlček, Menšík M.? , Jaroš

Branky: ČERNÝ (Záhora) 1:0

no a pokračujeme.... že by to v neděli na travičce Počernic vypadalo bůhví jak jinak se říct nedá.

"Papírový" rozdíl, který bychom očekávali domácí minimálně první půli zdatně vymazávali, zejména

velmi slušně hrající a lehce nervní hráč s číslem 14 stíhal všechno a nad svými spoluhráči tak nějak

vyčníval a všude byl první. Samozřejmě i u našich přihrávek.To je zásadní výtka směřující k našim klukům a bohužel se tato chyba poslední zápasy soustavně opakuje a je příčinou našich řekněme vlažných výsledků -nechodíme pro míč, přihrávkám naproti , hrajeme si na solné sloupy a čekáme, že nám to přistane u kopaček.Přistane, ale naše špičky to nejsou. Pokud ve chvíli přihrávky stojíme za soupeřem co jiného by se taky mělo stát... umotat soupeře v souboji o balon by nám celkem šlo a co dál s tím, je problém. A ty obíhačky v pokutovém územ, aby nám loptička pěkně hačnula na nožičku, kterou to umíme jakž takž kopnout... no pánové, kde to jsme, už to přece válíte nějaký ten pátek. Přitom speciálně v Počernicích stačilo při výšce gólmana PROSTĚ VYSTŘELIT!!! Pročež pro utkání s rodiči na sobotní rozlučce budiž ustanoveno - hráčům "profesionálům" budou označeny jejich "nekopací" nohy leukoplastí a vystřelit v 16 mohou pouze a jen touto nohou!!!

A teď už zase přenos utkání Počernic v režii Katky (tímto děkuji, bylo pro mě osvěžující sledovat zápas jen jako prostý divák:)):

25. vteřina - zvoní tyč brány domácích

2 min. soupeř střela mimo

7 min. snaha Míčka centrem na Vomočila, minul, Černý také mimo

10 min.Vomočil mimo

15 min. Kolář rohový kop, nikdo z našich se neprosadil

22 min. Sedlák centr na Vomočila ten do rukou gólmana

26 min. žlutá karta pro Počernice, faulován Černý

27 min. Kolář krásně nesená střela bez vsítění

28 min. Chudá luxusní centr , ale nikde nikdo

30 min. roh soupeře, nic z něj

34 min. naštěstí jen horní síť naší brány, vypadalo to ale nebezpečně

Přestávka: okénka šatny se zavírají, ale akustice to nepomáhá. Náš kulhající trenér řve jako lev.

36 min. pomohlo... po výkopu Záhory se trefuje Sedlák 0:1

38 min. přímý kop Koláře, s naším chumlem to moc nehnulo

44 min. Menšík posílá Sedlákovi- hlavička vedle tyče

51 min. Sedlákova přihrávka Vomočilovi, tomu ponechána výhoda v pokutovém území zfaulován - 2:0 - hlavní arbitr avizuje, že pokud by Vomočil nedal, nařídil by stejně penaltu... ale takhle je to jistější

56 a 62. minuta rohové kopy domácích, nic z nich

63 min. Brabec žlutá karta

66 min. a 67 minuta Slovákova marná snaha - boční síť, břevno

69 min. faulována Chudá, nepřímý kop Koláře, Brabec míč směruje do náruče gólmana

70 min. zkosen Koubek, koleno, což rozchodí

Haleluja 0:2

Sestava: Záhora (Menšík M.)- Koubek, Vomočil, Kolář, Míček Sedlák, Slovák, Brabec, Menšík J., Novotný, Černý

Střídali: Vlček, Chudá,Jaroš

Lavička: Uhrin (zranění z utkání Vršovic, kde působí jako hostující hráč. Potrestán tím, že musel sledovat hru jako divák, což ho psychicky zničilo)

BRANKY: SEDLÁK (Záhora), VOMOČIL (Sedlák)

Závěrečný komentář: i když náš postup už to neovlivní , zkusme si zkusmo opravdu hrábnout do toho nejlepšího, myslím fotbalově nejlepšího, co v nás je a s Točnou doma zatočit, v Běchovicích poslední zápas potvrdit, ať můžeme mít pocit , že náš první osobně vydřený postup (nepočítáme papírové přeřazenív rámci klubu) je zasloužený a ne náhodička.Podle hvězdáře do poslední chvíle věřitele Brabce staršího existuje i scifi možnost, že by Junior potupil Vršky, to by se pak děly věci:)- osobně spíš očekávám, že se ráno probudím jako Claudia Schiffer, ale budiž....

Každopádně a ť je ta naše rozlučková sobota pěkně veselá a máme k tomu o důvod víc!!!