SŽ PSK:TJ Junior Praha 6:0 (3:0)

Náš nedělní soupeř se sice aktuálně usadil na 8. příčce tabulky, ale jeho poslední výsledky s Točnou a Běchovicemi naznačovali, že může překvapit. A naše první desetiminutovka nás navíc dost vyděsila přidušeným výkonem, jako bychom měli přitaženou ruční brzdu. Záhora se rozchytal v první 10 minutovce o dost víc než jeho kolega na druhé straně hřiště.Když už nabírala zoufalost obrátek, křísla jiskra z naprosto nenápadné akce, kdy se Jaroš nikterak závratnou rychlostí vydal k bráně soupeře, přepustil Sedlákovi a ten stejně langsam vsítil.Tento impuls nás tradičně nakopl a v 15. minutě oslnil Slovák po přihrávce Vomočila - jeho střela z nemožného úhlu se otřela o pravou tyč brány Junioru a sklouzla do sítě tím naprosto správným směrem -2:0. Za pět minut Vomočil předvedl přímočarost břevno-lajna brány, bohužel chybělo pár centimetrů. Všichni aktéři zápasu (až na rozhodčího) se v tu dobu začali pohybovat o dost živěji a soupeř promarnil obrovskou šanci - Záhora si srazil míč k bráně, fotbaloví andělé se zapotili - míč se odrazil od tyče mimo naší chráněnou zónu.Z přímáku po faulu na Koláře se nerozpakoval Vomočil a poslal jasnou uklidňovačku za záda gólmana hostí - 3:0. Za tohoto stavu jsme si vzhledem k začátku zápasu dost oddechli a začali klidněji kombinovat - v šanci byl před půlícím hvizdem Slovák, který nesobevky přenechal Sedlákovi, jeho pokus ale bezpečně zklikvidoval připravený stoper.

Lze se jen dohadovat , co proběhlo v přestávce v naší šatně, každopádně náš hráč s číslem 8 si zřejmě dopřál vydatný doping - v 36. minutě zvýšil na 4:0 a o minutu později přidal ještě jednu branku krásným náběhem. Tentokrát jsme se pokochali, nebyly to góly typu náhoda, ale vypracované a precizní zatloukačky. Slováka staršího sice hattrick něco stál, ale oprávněná hrdost je beztak penězi nezměřitelná:). Škoda jen, že nám výsledek zase začal stačit a najeli jsme na pohodičku a údržbu. Z letargie nás vytrhl ještě Míček, který po prohozu Sedláka uzavřel skóre 6:0.

Vzhledem ke skóre, nečekanému hattricku Slováka a současnému vítezství našich hokejistů nad Němci zapanovala po zápase výborná atmosféra završená profesorem zpěvu Kudrnou,který v šatně vyučoval vítezný pokřik zvaný Mozeček. A že to klukům šlo:). Doufejme, že mozek poteče z léééééééébky i u všech dalších utkání, které nás ještě čekají, přičemž s Točnou a Kačerovem si žádnou ruční brzdu nemůžeme dovolit!

Do zápasu nenastoupil zraněný Švec a Brabec si pro změnu odnesl 14 dní klid s výronem, Kudrna ml. nám bude ještě nějaký pátek okupovat lavičku - tak na sebe dávejte bacha!:)

Sestava: Záhora (55.min.Menšík M.) - Brabec, Menšík J., Koubek, Míček, Černý, Sedlák, Slovák, Vomočil, Jaroš, Kolář

Střídali: Vízner, Novotný, Vlček

Omluveni:Kudrna ml., Švec - marodi, Uhrin, Chudá relax neboli válenda