AFK Slavoj Podolí B : SŽ PSK 0:6 (0:2)

Najít správné hřiště AFK se pro některé z našich ukázalo jako problematické:),naštěstí to byl jediný zádrhel,který v tomto utkání nastal. Soupisky obou týmů byly tak nacvaklé, že řádky a dresy sotva stačili,počasí se moudře zklidnilo, hřiště sice bylo o něco menší než jsme zvyklí a "hospůdka" u něj zavřená, ale jinak podmínky ideální.

Přesto jsme na první branku čekali hříšných 27 minut - do té doby jsme sledovali z naší strany vydařené akce ale tradičně bez tolik potřebné koncovky (povedené rohy Koláře tentokrát nenacházely hlavu Brabce ani nikoho jiného, dva pěkné centry, které k bráně poslal Koubek příjemce také nenašli, Uhrinovi a Sedlákovi by nestačily prsty na obou rukách, aby spočítali kolikrát byli ve vápně v gólovce) . Soupeři zatím stačili síly na urputné bránění a gólman AFK z jejich A týmu se řádně zapotil. Na druhé straně náš Záhora zdaleka tolik práce neměl (tak nám alespoň předvedl divácky atraktivní robinsonádu světového formátu v druhé půli). "Okopávali" jsme bránu domácích doslova ze všech stran, ale soupeř držel zuby nehty čisté konto. Pomalu ale ztrácel na síle a pohybu a nám se z promarněných šancí už dělaly osipky. V avizované 27. minutě to vzal na kopačku střídající Švec, a po dvou zmařených pokusech se napotřetí utrhl a sám doslova vydřel krásnou branku - 0:1. To dodalo týmu potřebný impuls a o minutu později se nenechal po přihrávce Vomočila zahanbit Sedlák - 0:2. Do půle jsme drželi Slavoj pod soustavným tlakem, šance se nabízela Vlčkovi i Černému, skóre ale neupravili. To ale zvedl hned v první minutě po pauze Sedlák z přihrávky Uhrina - 0:3.Po této brance byla hra na chvíli neplánovaně přerušena - místní čtyřnohý fanoušek přišel na trávník vyjádřit svojí nespokojenost s průběhem zápasu odložením svého trusu. Vzápětí Slovák orazítkoval břevno a po rohu Koláře šmoulil míč na brankové čáře Švec, ale nedošmoulil. Za to Vomočil vyrobil čtvrtou branku z tak nemožného úhlu, až to hvízdlo.

A kanonáda pokračovala-v sólu se urval Brabec a napálil roh branky, že jí málem odnesl, následoval centr Vomočila z půlky směrovaný k Sedlákovi, který zakončil utkání hattrickem na konečných 0:6. V naší brance střídající Menšík neměl problém udržet čisté konto.

Závěrem: mise úspěšná, soupěř nám zejména v druhé půli svým statickým postojem ke hře, který uváděl k šílenství místního kouče, umožnil zahrát si krásný fotbal - naťukávačky, centry, až na vyjímky přesné balony, vzájemná rychlá zástupná výměna pozic, komunikace , radost se podívat. Defenzíva včas na svém místě. Ale abychom neměli na hlavě jen vavříny -tutové šance KTERÉ PROSTĚ MUSÍME PROMĚNIT stále pálíme jak o čarodějnicích! A v ofsajdech - ruku na srdce, máme sakra rezervy, opakujte o svátcích pravidla:).

SESTAVA: Záhora (Menšík M.) - Brabec,Koubek,Menšík J., Míček,Kolář,Vomočil, Uhrin,Černý, Sedlák, Slovák

Střídali: Jaroš,Švec, Vlček, Vízner

BRANKY: ŠVEC, SEDLÁK (Vomočil), SEDLÁK (Uhrin), VOMOČIL (Švec),BRABEC,