FK Újezd n. Lesy: SŽ PSK 0:5 (0:2)

Výsledek vypadá přesvědčivě a rozhodně jsme v tomto utkání měli tzv. "navrch", ale určitě ne v první půlhodince. Naopak první velkou šanci spálili domácí hned ve 2. minutě, naštěstí pro nás neměli přesnou mušku. Jak jsme na tom s trefou my se diváci dlouho nemohli přesvědčit, protože kluci absloutně vypadli z role hlídačů ofsajdů, pomezní si mohl vykloubit rameno, jak musel znovu a znovu zuřivě mávat, sotva jsme se utrhli.

Na druhé straně sporadičtější šance s přehledem gumovali už v rozjezdu Černý,Míček a Menšík, jistě působil v bráně Švec, který zapracoval na výkopech. V 9. minutě poslal dopředu Sedlák Jaroše, který ale brankáře Újezda vyděsil jen tím, že minul. Totéž zopakoval o pár minut v samostatném úniku. Našim se nedala upřít obrovská chuť a snaha, ale koncovka chyběla buď díky již zmiňovaným ofsajdům nebo díky o chlup delšímu poslání míče vpřed, než bylo třeba. V 21. minutě zkusil Kolář překvapit gólmana domácích střelou z otočky, ten byl ale připraven, vzápětí se opět chtělo zvolat "čo chýbalo" - jedovatá levačka Slováka po přesném pasu Sedláka síť také nerozvlnila. Začínalo to být k zbláznění,šancí, že prsty na obou rukou nestačili, ale změna skóre stále nikde. Uhrin v samostatném úniku si opět poslal míč příliš před sebe a když vzápětí zkusil překvapit prudkou střelou Sedlák, vyrazil mimořádně zaměstnaný brankář Újezda na roh. A právě tato situace rozhodla o dalším průbehu utkání. K míči se postavil Kolář a poslal Brabcovi na tak luxusní hlavičku, že jsme před jásotem na chvíli oněmeli úžasem. Dlužno říci, že tato hlavička byla postavena na piedestal ke slavnému zbraslavskému Uhrinovu přímáku, což svědčí opravdu o exkluzivitě!:) Druhý náš gól padl tzv. " do šatny" - Sedlákovu střelu ještě gólman vyrazil, ale Jaroš byl ve vápně připraven a dorazil za brankovou čáru - 0:2. V druhé půli jsme tak byli o poznání klidnější a jistější, naopak soupeř začal místy působit staticky. Do opravdových soubojů chodil jen jeden hráč a toho spolehlivě za cenu osobních šrámů chladil  Uhrin. Výborné zákroky také předváděl domácí strážce svatyně, ale nám prostě s jídlem vzrostla chuť. Dlužno říci,že kdybychom opravdu proměňovali šance alespoň z poloviny, jednociferné číslo by na konečné skóre nestačilo - Vomočil mířil nad břevno, Kolář, Jaroš, Sedlák - míjeli nebo nedůrazné střely pacifikoval brankář. Sedlák navíc razítkoval tyče jako na poště. Motivace smaženého sýra se nakonec ukázala jako rozhodující a Sedlák v úniku zvýšil na 0:3. V 50. minutě urval míč Uhrin, poslal přesnou přihrávku Jarošovi a ten našel číhajícího Vomočila - 0:4. Sám na brankáře mířil v 60. minutě Vlček - slibně , ale bez koncovky. Pomyslnou pátou a poslední červenou nad sítí domácích rozsvítil Kolář po přihrávce Jaroše. Z Újezda si tedy vezeme do kasičky potřebné 3 bodíky, potvrdili jsme výsledek z podzimu. Výkon týmu byl pěkný, kompaktní, kluci se vzájemně dirigovali a výborně zastupovali, i když v první půli nás rozhazoval dílem soupeř a dílem vlastní chyby. Zápas se týmově velmi povedl a pochvalu bez ohledu na spálené šance, které bohužel u nás asi budou vždycky trochu extrémnější než u jiných týmů, zaslouží všichni!

Sestava: Švec-Menšík J.,Brabec, Míček, Uhrin, Černý, Vomočil, Kolář,Slovák, Sedlák, Jaroš Střídali:Menšík M., Vízner, Novotný, Vlček Omluveni: Záhora, Koubek (nemoc) BRANKY: BRABEC (Kolář), JAROŠ (Sedlák), SEDLÁK (Uhrin),VOMOČIL (Jaroš), KOLÁŘ (Jaroš)