SŽ PSK: Union Vršovice 1:1 (1:0) aneb malé derby:)

První jarní mistrovská odveta nás čekala na domácím trávníku se sousedním rivalem Vršovicemi, který nás na podzim nemilosrdně smetla devítigólovou náloží.

Takže vlastně takové malé "derby".

Nervozita v šatně sice panovala, ale s úvodním hvizdem už jsme okupovali bránu soupeře. Vršovice se ale nenechali zaskočit a odpovídali zhuštěnou obranou.

Ve 13. minutě zbrzdili skluzem šanci sprintujícího Uhrina, který pak nestihl přesně zakončit.Tentýž hráč vzápětí poslal přihrávku Sedlákovi, jeho hlavičku ale gólman bezpečně zachytil.

Ve 22. minutě nám zatrnulo - Záhora si v rozehrávce neporozuměl s Brabcem a útok Vršovic chybu málem ztrestal, naštěstí se náš strážce sítě stihl zorientovat.

Neproměněná zůstala i další vršovická tutovka-to když střela minula naši v podstatě prázdnou svatyni.Hra se poté přenesla na střed hřiště a ani jednomu z týmů se nedařilo smysluplně rozehrát, diváci viděli spíše pingpong než kopanou - naše "přihrávky" končili na nohou soupeře a jejich pokusy zase pro změnu na našich kopačkách.

Začarovaný kruh protrhl v 31. minutě únikem Švec, který před bránou nesobecky prohodil volnou uličkou k Uhrinovi - a ten proměnil - 1:0.

Tlak vršovických po té zesílil,ale ani rohové ani přímé kopy nevedli k vyrovnání. Ani nám se nedařilo skóre zvednout a dodat si tak potřebný klid - 38. minutě mířil Vomočil pod horní břevno, ale brankáře nenachytal. Ve 42. minutě si vybral Záhora svojí minutu slávy - soupeři se nepodařilo propasírovat k bráně a tak si došel do pokutového území pro faul, který mu zlehka nabídl Koubek.Vršovický útočník se poroučel k zemi více než ochotně, ostatně příkladů , které táhnou vidíme poslední dobou v tomto směru v naší lize více než dost, ale exekuce se nekonala. Záhora totiž vystihl střelu a vyrazil ji mimo tři tyče.

Zejména ze strany soupeřova č. 11 se na hřišti dost přitvrdilo a rozhodčí nechával místy dost ostrým zákrokům volný průběh. Průšvih na sebe nenechal dlouho čekat - v 61. minutě skončil jeden z hráčů na nosítkách. Možná i tento fakt přispěl ke ztrátě koncentrace z naší strany - v 63. minutě jsme náskok jedné branky neudrželi.

Pravdou je, že vzhledem k oboustranně nevyužitým šancím byla remíza celkem spravedlivým výsledkem emočně vypjatého utkání (zejména ze strany diváků:)).

Každopádně bod zůstal doma a ten se počítá. Aktuálních 24 bodů nás drží na 3. příčce se zápasem k dobru.každé zaváhání nás může stát vysněný poctivě vybojovaný postup, takže MAKAT:)!

Sestava: Záhora - Míček, Brabec, Menšík J., Koubek - Uhrin, Vomočil, Slovák, Fiala, Švec - Sedlák

Střídali: Jaroš, Novotný, Vlček

Omluven: Kolář, Vízner

Branky: UHRIN (Švec)