SŽ PSK UNION mohou slavit POSTUP z pralesní ligy!

Tak už jsme tam už jsme tam:)! Konečně jsme se pouze a jenom vlastními silami probojovali o kousek výš.

Odložený zápas s Kačerovem ,nedělní utkání v Dolních Počernicích - dva zápasy, které definitivně rozhodly o našem POSTUPU!!!

A byla to divočina!

Read more: SŽ PSK UNION mohou slavit POSTUP z pralesní ligy!

Cholupice: SŽ PSK 0:4 (0:1)

Na hřitě Cholupic jsme si původně přijeli pro "povinnou" výhru, ale už den předem nás tlačila bota - někteří včas a někteří na poslední chvíli zaslali omluvenku a chvíli to vypadalo, že nás bude 10 a trenér o berlích.

Nakonec zachránila počert výpomoc z řad MŽ zachránila počet a Brabec, který porušil doktorský zákaz klidu s výronem, , ale stejně to bylo celé tak nějak na "levačku". Trochu to vypadá, že jsme přemlsaní několika výhrami v řadě a do papírově slabších soupeřů chodíme jak na výlet. První polovina byla jedním slovem úděsná, úděsná a do třetice úděsná. Pohyb na hřišti obstarával soupeř a mezi ním se plazili naše poloviční mrtvoly. Zázrakem jsme otevřeli skóre ve 23 minutě po spolupráci Míčka s Brabcem, který poslal dopředu Sedláka - ten trefil v tu chvíli prázdnou bránu(gólman Cholupic se vysunul trochu nad poměry) - jasný gól na jistotu dokopl Jaroš. Od té chvíle soupeř přidal na rychlosti a pohybu a v podstatě byl pořád u našich nohou a hlavně míče a založit nějakou smysluplnou akci se nedařilo ani s klikou a náhodou v zádech.

Co probíhalo v druhé půli nemůžu objektivně ani subjektivně posoudit, protože jsem jí strávila v kabině péčí o zraněného hráče, kterého nakonec ochotný Jaroš st. transportoval do nemocnice.

Každopádně změna nastat musela - buď jsme začali aspoň trochu makat nebo se soupeř utavil.V druhé půli padli tři branky a konečný výsledek je 0:4.

Co dodat? Po Vršovicích se kterými jsme na jaře remizovali, nás teď čekají vyrovnaní soupeři Kačerov, Točná a Běchovice. S tímhle langsame přístupem bychom si ale po těchto zápasech "mozek" v šatně nezazpívali, koledujeme si o debakl. Takže se nad tím zamyslete a začnětě ze sebe ždímat maximum. Plánovaná rozlučka 6/6 by měla být OSLAVOU a ne zklamáním....

Sestava: ŠVEC (50 min. Menšík M.) - Menšík J., Uhrin, Brabec, Koubek,Vlček, Míček, Jaroš, Černý, Slovák, Sedlák

Střídali: Cieslar

BRANKY: JAROŠ (Sedlák), SEDLÁK (Uhrin), SEDLÁK (?), UHIRIN (Jaroš)

SŽ PSK:TJ Junior Praha 6:0 (3:0)

Náš nedělní soupeř se sice aktuálně usadil na 8. příčce tabulky, ale jeho poslední výsledky s Točnou a Běchovicemi naznačovali, že může překvapit. A naše první desetiminutovka nás navíc dost vyděsila přidušeným výkonem, jako bychom měli přitaženou ruční brzdu. Záhora se rozchytal v první 10 minutovce o dost víc než jeho kolega na druhé straně hřiště.Když už nabírala zoufalost obrátek, křísla jiskra z naprosto nenápadné akce, kdy se Jaroš nikterak závratnou rychlostí vydal k bráně soupeře, přepustil Sedlákovi a ten stejně langsam vsítil.Tento impuls nás tradičně nakopl a v 15. minutě oslnil Slovák po přihrávce Vomočila - jeho střela z nemožného úhlu se otřela o pravou tyč brány Junioru a sklouzla do sítě tím naprosto správným směrem -2:0. Za pět minut Vomočil předvedl přímočarost břevno-lajna brány, bohužel chybělo pár centimetrů. Všichni aktéři zápasu (až na rozhodčího) se v tu dobu začali pohybovat o dost živěji a soupeř promarnil obrovskou šanci - Záhora si srazil míč k bráně, fotbaloví andělé se zapotili - míč se odrazil od tyče mimo naší chráněnou zónu.Z přímáku po faulu na Koláře se nerozpakoval Vomočil a poslal jasnou uklidňovačku za záda gólmana hostí - 3:0. Za tohoto stavu jsme si vzhledem k začátku zápasu dost oddechli a začali klidněji kombinovat - v šanci byl před půlícím hvizdem Slovák, který nesobevky přenechal Sedlákovi, jeho pokus ale bezpečně zklikvidoval připravený stoper.

Lze se jen dohadovat , co proběhlo v přestávce v naší šatně, každopádně náš hráč s číslem 8 si zřejmě dopřál vydatný doping - v 36. minutě zvýšil na 4:0 a o minutu později přidal ještě jednu branku krásným náběhem. Tentokrát jsme se pokochali, nebyly to góly typu náhoda, ale vypracované a precizní zatloukačky. Slováka staršího sice hattrick něco stál, ale oprávněná hrdost je beztak penězi nezměřitelná:). Škoda jen, že nám výsledek zase začal stačit a najeli jsme na pohodičku a údržbu. Z letargie nás vytrhl ještě Míček, který po prohozu Sedláka uzavřel skóre 6:0.

Vzhledem ke skóre, nečekanému hattricku Slováka a současnému vítezství našich hokejistů nad Němci zapanovala po zápase výborná atmosféra završená profesorem zpěvu Kudrnou,který v šatně vyučoval vítezný pokřik zvaný Mozeček. A že to klukům šlo:). Doufejme, že mozek poteče z léééééééébky i u všech dalších utkání, které nás ještě čekají, přičemž s Točnou a Kačerovem si žádnou ruční brzdu nemůžeme dovolit!

Do zápasu nenastoupil zraněný Švec a Brabec si pro změnu odnesl 14 dní klid s výronem, Kudrna ml. nám bude ještě nějaký pátek okupovat lavičku - tak na sebe dávejte bacha!:)

Sestava: Záhora (55.min.Menšík M.) - Brabec, Menšík J., Koubek, Míček, Černý, Sedlák, Slovák, Vomočil, Jaroš, Kolář

Střídali: Vízner, Novotný, Vlček

Omluveni:Kudrna ml., Švec - marodi, Uhrin, Chudá relax neboli válenda

BRANKY: SEDLÁK (Vomočil), SLOVÁK (Vomočil), VOMOČIL (VPK), SLOVÁK (Brabec), SLOVÁK (Sedlák), MÍČEK (Sedlák)

AFK Slavoj Podolí B : SŽ PSK 0:6 (0:2)

Najít správné hřiště AFK se pro některé z našich ukázalo jako problematické:),naštěstí to byl jediný zádrhel,který v tomto utkání nastal. Soupisky obou týmů byly tak nacvaklé, že řádky a dresy sotva stačili,počasí se moudře zklidnilo, hřiště sice bylo o něco menší než jsme zvyklí a "hospůdka" u něj zavřená, ale jinak podmínky ideální.

Read more: AFK Slavoj Podolí B : SŽ PSK 0:6 (0:2)

SŽ PSK: Háje 12:1 (7:1)

Krásné počasí, plná šatna, nové dresy,skvělá divácká kulisa a domácí prostředí - ideální podmínky pro povinnou výhru s týmem na "chvostu" tabulky.
Výsledek odpovídá průběhu zápasu, ročníkově mladší Hájům jsme dovolili po chybě v obraně a následném zmatku před vlastní bránou čestný gól.
Rozebírat toto utkání podrobněji vzhledem k výsledku nemá smysl, vypíchnout si zaslouží tyto akce:
20. minuta - Jaroš hrudníkem sklepl Víznerovi, který vsítil svůj první mistrovský gól
30. minuta - standartka z hranice pokut. území, ze kterého sice branka nepadla, ale viděli jsme velmi pěkně sehranou akci, kdy se k přímému kopu postavil Vomočil,
ale neočekávaně přenechal střelu Slovákovi, který jedovatou levačkou orazítkoval roh břevna soupeřovi branky
45.minuta - po poněkud líné desetiminutovce, kdy jsme se nechali ukolébat výsledkem se utrhl Koubek a v závaru před brankou dokázal najít přihrávkou Menšíka
a konečně 65. minuta kdy Kolář z rohového kopu opět našel hlavu Brabce, který poslal hlavičkou míč za záda gólmana stejně přepychově, jako v minulém utkání s Újezdem
Ve středu nás čeká výlet do Podolí, kde to nebude tak jednoduché jako dnes, přesto bychom ale měli utkání vítězně zvládnout!

Sestava: Švec (45.min. Menšík M.) -Koubek, Brabec, Menšík J., Černý, Míček, Vomočil, Kolář,Slovák, Sedlák, Uhrin
Střídali: Chudá, Jaroš, Novotný, Vlček

BRANKY: SEDLÁK (Uhrin), UHRIN (Sedlák), ČERNÝ (Uhrin), VÍZNER (Jaroš), CHUDÁ (Slovák), MÍČEK (Menšík J.),VOMOČIL (Míček), MENŠÍK J. (Koubek),KOLÁŘ (Jaroš),SLOVÁK (Sedlák), SLOVÁK (???), BRABEC (Kolář)