Vršovice - PSK "MŽ" 3:2 (2:1)

Nešťastná prohra gólem 5 vteřin před koncem

První utkání v nové sezóně jsme odehráli na půdě Vršovic a odjeli jsme s prázdnou, přestože jsme na bod minimálně měli.

V úvodu zápasu měli více na kopčkách míč domácí, ale do vedení jsme šli mi. Cizner poslal kolmou přihrávku mezi obránce, kam si naběhl Motl a nadvakrát nás poslal do vedení. Do poločasu se soupeři podařilo skóre otočit, kdy jeden gól padl po našem rohu. Odražený míč jsme nedokázali vrátit před branku, prohráli jsme osobní souboj a ani hru se nám nepodařilo přerušit a soupeř trestal.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, měli jsme více ze hry, vytvořili jsme si spoustu šancí ale střelecké trápení jsme nemohli protrhnout. Až přišel roh Lukáše, odražený míč se k němu vrátil a šikovnou střelou přes celou branku přehodil domácího brankáře a vyrovnal. Po vyrovnávacím gólu jsme se hnali za vítězstvím, ale jasné střelecké příležitosti jsme zahazovali dál. Soupeř hrozil z protiútoků, které se nám dařilo se štěstím zastavovat. Až přišla poslední minuta a rozhodčí se už nadechoval k odpískání konce utkání. Poslední akce zápasu, my ztratili trochu zbytečně míč na půli, soupeř doběhl na dostřel naší branky, vystřelil a trefil tyč, od tyče do brankaře Pospíšila a do branky. Míč už jsme ani neodnesli na půlku a byl konec.

Nešťastná prohra a trochu smutek, ale to je fotbal. Jinak kluci hráli bojovně a s chutí. Ke konci utkání některým docházeli síly, protože většina má odtrénováno 2-3 tréninky. Každopádně tentokrát jsme umřeli na naproměňování šancí. Tak o víkendu zkusíme prohru napravit doma.

Sestava PSK: POSPÍŠIL - NOVOTNÝ, VLČEK - HOLVEK, LUKÁŠ, CIZNER, ZITTA J. - MOTL

Střídající: SYRŮČEK Š., ZITTA A.

Branky: 13.min MOTL (Cizner) 0:1; 21. a 32.min soupeř 2:1; 45.min LUKÁŠ - 2:2; 70.min soupeř 3:2