Dolní Chabry - PSK "MŽ" 2:2 (0:1)

Cyankáli ... to prý chutná hořce. A stejnou příchuť mělo i poslední mistrovské utkání MŽ na půdě Dolních Chabrů. Přesto nám uhraný bodík stačil na konečnou třetí příčku v tabulce 1.třídy.

Fotky a videa

Unionští hráči nastoupili tentokrát aktivně hned od začátku a zkušeně se nenechali zdeptat junáckým vzrůstem soupeře. Už ve 2.min likvidoval chaberský gólman střelu Sedláka, o dvě minuty později nastřelil Babický tyč. V 6.min naopak zahrozili Chabry, nepřehlednou situaci vyřešil Brabec odkopem. Po dalších marných pokusech jasných gólových příležitostí se v 10.min konečně trefil Sedlák po příhrávce Vomočila, kdy na počátku akce byl dlouhý pas Uhrina. O minutu později mohl přímým kopem zvednout skóre Brabec, další šanci měl Koubek - oba brankář vychytal. Čisté konto první půle zachránil Záhora skvělým dvojitým zákrokem.

Pokračujme výčtem neproměněných tutovek, díky kterému pak náš kouč dostal po zápase málem zástavu.

A to jmenuji opravdu jen ty, které stály za to:

- 17. minuta - Slovák výborně zabojoval u levé tyče soupeřovi branky, přihrávku směroval Babickému, nedůrazná střela neskončila v síti

- 25. minuta Babický provezl míč Míčkovi, který tutovku propálil

- 26. minuta - Vomočil břevno

- 28. minuta - Míček na kopačce minimálně 3. jasnou branku - břevno

- 30. minuta - Sedlák-Brabec-Sedlák - krásná akce bez koncovky, nezadařilo se ani dorážejícímu Babickému

V druhé půli to bohužel vypadalo stejně a to až do 40. minuty - luxusní gól v leže, citovku bez zbrklosti poslal za záda gólmanovi Brabec po přihrávce Babického - 0:2. Uplynuly 2 minuty a Sedlák si vezl míč až do kuchyně, jenže bohužel "přešmoulil". A z řad chaberských fandů zaznělo "nedáš - dostaněš" - zaklínadlo se bohužel naplnilo.

Union přestal běhat, nechal se ukolébat a v 56. minutě jsme dostali ušmudlaný nelze říci ani gól, spíš góleček.

To nás opět nakoplo, bohužel zase jen směrem k příležitostem bez koncovky:

- 58. minuta - přímý kop Brabce odrazil brankář, Menšík nedorazil přesně

- 59. minuta - v bordelu před bránou (jinak to nazvat nelze) si do míče 10x kopla snad každá kopačka, která měla nad sebou tělo našeho hráče, netrefil se nikdo

- 60. minuta - břevno Babického po rohu Míčka

Minutu před koncem Chabry zahrozili také břevnem a po rohovém kopu vysoko přestřelili naší bránu.

V nastaveném čase a po neodpískaném faulu na našeho kapitána Chabry před závěrečným hvizdem srovnaly...

Co dodat... představovali jsme si poslední utkání jinak, po většinu času jsme na hřišti dovednostně vládli a přesto jsme dopadli lidově řečeno jak sedláci u Chlumce. Vlastní vinou takové hromady neproměněných šancí, že jsme jich snad tolik neviděli za celou sezonu. S výkonem "kouzelného děděčka" rozhodčího jsme se taky úplně nesrovnali, ale ten byl alespoň stejně zvláštní na obě strany hřiště.

Bod, třetí místo, potažmo druhé, neb Bráník B nemůže postoupit - to je výsledek o kterém si můžeme říct konec dobrý, všechno dobré:)! Kluci, i když to mělo své mouchy a někdy jsme si z vás rvali vlasy:), tak nakonec to ta BEDNA PROSTĚ JE!!!

Ať se vám všem daří v nové sezoně, nohy lítaj, hlava myslí a hlavně SAKRA DÁVEJTE TY GÓLY!!!:)

Sestava: Záhora - Uhrin, Míček - Brabec - Babický, Vomočil, Kolář - Sedlák

Střídali: Koubek, Menšík, Mifsud, Slovák

Omluven: Jaroš

Branky: 10.min SEDLÁK (Vomočil) - 0:1, 40.min BRABEC (Babický) - 0:2, 56.min soupeř - 1:2, 72.min (nastavený čas) soupeř - 2:2