FC Zličín - PSK "MŽ" 0:3 (0:2)

Do poslední chvíle jsme čekali u kamen, zda někdo rozumný zápas v tom psím počasí nezruší. Nestalo se, ale nakonec naštěstí v době zápasu na Zličíně nepršelo, i když umělka čvachtala. Patnáctým hráčem na hřišti byl nechutný vítr, který si občas dělal s míčem co chtěl.
Stručně - kluci hráli tentokrát na jistotu a s vědomím, že jen 3 body urvané na Zličíně jim udrží možnost na konečné 3. místo v záverečném pořadí. Přestože soupeř nehrál vůbec špatně, Union projevil soudržnost, zástupnost, hráči se zdvojovali při soubojích, dohrávali, dobíhali a mnohdy soutežili v běhu nejen s protihráčem ale i se zmíněným protivným větrem. Nedali jsme svým přístupem ke hře soupeři moc prostoru a z větší části jsme tak hru režírovali.
První vážnější šanci na branku měl ale v sedmé minutě Zličín - Záhora byl na svém místě. Nedáš-dostaneš potvrdil v následující minutě Sedlák po přihrávce Míčka. Pěkné akce jsme viděli v podání Babického a Sedláka, zkoušel Vomočil. Tlak našich ztvrdil v 25.minutě Brabec sólem - 0:2.
Druhou půli Zličín začal nešťastně, kdy málo chybělo k vlastňáku. V zápětí měl šanci opět Sedlák po sehrávce Míčka a Babického, který si nenechal od protivníka mluvit do hry po lajně. Ovace si vysloužil i náš rohový kop a to i přes neproměněnou gólovku Menšíka a dorážejícího Vomočila. Jasnou tutovku promarnil náš nejlepší střelec s č.7 v 63.minutě, kdy se ocitl sám před zličínskou bránkou. Pět minut před závěrečným hvizdem to ale napravil - postavil se k rohovému kopu a na pokyn matky "zašmouli ho tam" a vedoucí týmu "sekni to tam rovnou po větru", poslal míč přímo z rohu do sítě - a na závěrečných 0:3 bylo zpečetěno.
Závěrem: našemu gólmanovi i obraně se dařilo marnit šance Zličína jak ze hry tak z rohových kopů.
Záloha jezdila a i když se nepodařilo útoku proměnit všechny vytvořené šance, byl to pěkný zápas s tříbodovou tečkou. Týmově velmi dobrý výkon!
Čeká nás poslední zápas sezony, pro některé poslední za tým MŽ. POJĎME DO TOHO, šance na místo na bedně JE!!!
Sestava: Záhora - Koubek, Uhrin - Brabec - Babický, Vomočil, Míček - Sedlák
Střídali: Jaroš, Mifsud, Menšík, Slovák
Branky: 8.min SEDLÁK (Míček) - 0:1, 25.min BRABEC - 0:2, 65.min SEDLÁK (přímo z roh.kopu) - 0:3