PSK Union "STPř" - Točná 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Poslední zápas podzimní části sezóny nás čekal na domácím hříšti a soupeř ze spodní části tabulky. Bohužel počet lidí se nám opět zredukoval na šest díky škole v přírodě a nemocem. Proto nám přišel na pomoc malej Alex, který hraje za mladší přípravku.

Začátek první třetiny vypadal velmi slibně pro oba týmy. Hra se přelévala ze strany na stranu a už v první minutě jsme viděli šance před oběma brankami. První kdo otevřel brankové skóre byl Motl. Cizner správně hodil aut přes dva soupeře kam se dostal Motl a sám před golmanem křížnou ranou k levé tyči vstřelil branku. Krásná hra opět pokračovala a za další tři minuty malý Alex vybojoval balon a levou nohou přihrál před branku, kde opět číhal Motl - 2:0. Pak nás soupeř začal přetlačovat a najednou přišla nečekaná střela hostujícího obránce z půlky hřiště, která zapadla Pospíšilovi do šibenice, 1:2. Minutu na to jsme opět inkasovali, kdy jsme nechali na zadní tyči volného soupeře, 2:2. Do konce třetiny jsme měli ještě jednou na mále. Pospíšil krásně chytil střelu k tyči, bohužel soupeř byl u odraženého balonu dřív než Novotný a střílel na prázdnou branku. Jak se tam ten balon valil a hosté už slavili branku, Vlček parádní skluzem zachránil balon na brankové čáře a Novotný poslal balon do autu.

Ve druhé třetině jsme byli aktivnější my. Výborné napadání Alexe přispívalo k časté ztrátě míčů soupeřových obránců a my získávali tlak. Vlček po jedné z těchto ztrát přihrál Motlovi, který zkompletoval hattrick a ve třetí minutě jsme vedli 3:2. Během druhé třetina se hrálo hlavně ve středu hřiště a k brance jsme se dostávali obtížně. Když už to vypadalo, že druhou třetinu ukončíme s vedením, obdrželi jsme dvě minuty před koncem branku na 3:3.

V poslední části zápasu se opět oba týmy dostávali k šancím. Soupeř měl ve vlastních řadách hráče, který měl neskutečnou střelu už z půlky hřiště. Celý zápas to předváděl a Pospíšil v domácí brance až na jednu střelu chytil vše. A za stavu 3:3 chytil krásnou střelu do šibenice právě od tohoto hráče a to byl klíčový zákrok. Protože po výkopu z ruky Pospíšila se balon odrazil zpět k Ciznerovi, který dlouhou přihrávkou poslal Alex do útoku, který si balon zpracoval a pravou nohou překonal na zadní tyč hostujícího brankáře, 4:3. Dvě minuty poté, co hostující golman už pomáhal i útočit, opět po výkopu Pospíšila, Motl zpracoval balon a místo střely do odkryté branky pěkně přihrál lépe stojícímu Vlčkovi, který završil svůj výborný výkon střelou do prázdně branky, 5:3.

Rád bych všem klukům poděkoval za dnešní výkon. Všichni bojovali a dřeli. Dne bych nejraději vyzdvihnul výkon každého. Motl vstřelil tři důležité branky. Vlček dne předvedl svůj nejlepší výkon a malej Alex mě velice překvapil. Na hřišti se, co se týče postavení, zatím trochu ztrácí, ale bojovník je to neskutečný a dokonce se jako útočník výborně vracel až dozadu vypomoci. Klukům děkuji za vydřené vítězství.

PSK Union "STPř" - Točná 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

so, 3.11.2012, 8:45

Sestava: Pospíšil – Cizner, Novotný – Vlček – Holvek, Motl

Střídali: Alex