MUŽI "B" - Slavoj Suchdol 1:4 (1:0), 15/16

V neděli jsme hostili kluky ze Suchdola. Dle tabulky a momentální výkonnosti to mělo být snadné utkání a připsání tří bodů. Stal se opak a my byli zostuzeni čtyřmi góly. I přesto, že jsme po první polovině vedli 1:0, nepodařilo se nám utéct na dvoubrankový rozdíl, který by Suchdolští asi neotočili. Za stavu 1:1 jsme měli minimálně čtyři 100% šance, které jsme nevyužili. Právě tyto šance byly kamenem úrazu a důvodem prohry. I přesto, že jsme hráli aktivně nepomohlo to. Zkrátka bez branek se vyhrát nedá. Z druhé strany soupeř trestal naše hrubé chyby. Dal nám lekci z produktivity a z pěti úprků čtyřikrát skóroval. Musíme to brát, že jsme prožili zápas blbec. Jednoznačná ztráta, kterou můžeme odčinit v příštím kole na Smíchově.

{football}22{/football}

MUŽI B - TJ Sokol Řepy "B 1:1 (0:1), 15/16

Dnes jsme nastoupili proti klukům z Řep. Zápas skončil nakonec smírně 1:1 a tak si oba celky připsaly do tabulky po bodu. Těžko říct, zda-li je bod málo nebo dost. Za bod můžeme být rádi vzhledem k tomu, že jsme vyrovnávali až pět minut před koncem. Soupeři patřila hlavně první půlka. Do druhé jsme se vzchopili a poměrně dost zamakali. Hlavně v závěru jsme se semkli a vybojovali tížený bodík. Škoda nevyužitých šancí, kterých jsme měli jasně víc než náš soupeř. Zejména rohy byly z naší strany velice nebezpečné. Třikrát to máme v malém vápně. Bohužel však nejsme schopni míč jakkoliv dotlačit do branky. Dobré je, že jsme soupeře nepustili před sebe v tabulce a držíme tak šesté místo, které nám zaručuje klidný střed. V příštím kole jedeme na Bílou Horu, kde by jsme měli zvítězit.

{football}20{/football}

Sparta Košíře - MUŽI B 1:3 (0:0), 14/15

Nedělní utkání jsme odehráli na Košířích. Poměrně dobře připravená hrací plocha plus nová posila v našem týmu. Slibný start k tomu porazit tým z dolních pater tabulky. V první polovině jsme však dělali až moc chyb. Nepřihráli jsme si na dva metry, nevystřelili a naopak soupeři darovali několik šancí. K našemu štěstí bylo to, že byl soupeř v koncovce bezzubí. I přesto jeho potenci se dostal do vedení. Kdy hodil autové vhazovaní a hráč s číslem 8 centroval do vápna. Ukopl se a náš brankář lovil míč ze sítě. Od té doby jsme se však otrkali a začali předvádět pohledné akce. Vyrovnání přinesla minuta 45. Po naší kombinační akci se dostal míč až k nové posile Milanu Škodovi. Ten dostal lahůdkový balon od Gryma po kterém už neměl žádný problém usměrnit míč do branky. V druhé polovině bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Po hodině hry jsme se dostali do vedení, kdy centr Fila zužitkoval krásnou hlavičkou opět Škoda. To, že dává góly jen Škoda naštvalo Vávru, který si o deset minut později naběhl do vápna a krásnou křižnou střelnou napsal tečku za tímto utkáním. Zbytečně zkomplikované utkání, ale o to víc cenné tři body z venku.

{football}19{/football}

PŘ. KOPANINA B - MUŽI B 15/16

Minulý týden jsme poprvé vyjeli za hranice Strašnic a to do vzdálené Přední Kopaniny. Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Proto jsme do zápasu chtěli vletět aktivně. To se nám podařilo a poprvé jsme se mohli radovat po povedené akci z desáté minuty. Rychlý akce po ose Horák-Vávra-Filo skončila pro nás výborně. Po dobrém úvodu jsme však nepochopitelně přestali hrát. Do hry se spíše dostával soupeř, který trestal po  půl hodince hry. Do kabin se tak šlo za spravedlivého stavu 1:1. Druhá polovina byla jako přes kopírák. Na soupeře jsme vletěli a měli roh za rohem. Na rozdíl od prvního poločasu jsme však nevstřelili branku, která nám v závěru chyběla k třem bodům. Po hodině hry se prosadil náš soupeř, kdy využil trestného kopu a šťastně se dostal do vedení. Branka nás však neskolila ba naopak. V závěru jsme ukázali velké srdíčko a dostali se do velkého varu. Pět minut do konce srovnal mladíček v týmu Šebek, který si připsal v 17 letech první branku za FKUS!!!! Za odměnu dostal od taťky mekáč a kinder vajíčko. Blahopřejeme a víc podobných branek. Nutno říct, že remíza byla spravedlivá a oba týmy za ni mohou být rádi. V dalším kole si zahrajeme proti Bohnicím. Zápas se bude hrát netradičně v pondělí a přinese snad pěknou podívanou.

ZOSTAVA + STATISTIKA

{football}17{/football}

PŘ. KOPANINA B - MUŽI B 15/16 (2)

ZOSTAVA + STATISTIKA