Slavoj SUCHDOL - MUŽI "B" 4:1 (1:0)

V sobotu jsme si za pěkného počasí udělali výlet do „nedalekého“ Suchdola (např. Míra Bosák musel urazit z domovských Šestajovic cca 60km). Místní tým vede tabulku naší skupiny, tudíž se dalo očekávat, že nás na dobře připraveném pažitu nebude čekat nic lehkého. To se nakonec potvrdilo, ale nutno dodat, že jsme to domácím značně ulehčili naším mizerným výkonem.

Domácí nastoupili se třemi útočníky a to nám při absenci našeho klíčového obránce Karase dělalo velké problémy.V 5.min vystihl záložník Kudrnovu špatnou rozehrávku, poslal míč na pravou stranu na rozběhnutého útočníka, ale toho tváří v tvář vychytal Obert. O dvě minuty později jsme zahrozili i my, Kudrna vysunul Ulricha, ale jeho slabou střelu brankář lapil. Ve 20.min domácí udeřili, po špatné rozehrávce se na naší levé straně dostali k míči domácí, přesnou přihrávkou vysunuli útočníka, který už se bohužel nemýlil a s přehledem uklidil na zadní tyč, 1:0. Z naší strany jsme toho příliš nepředvedli, za zmínku stojí snad jen nájezd Vávry z pravé strany, který byl zakončen střelou do středu branky, a Švárův střelecký pokus z hranice vápna, který však byl zablokován. Domácí ještě párkrát zahrozili z levé strany, ale všechny pokusy skončily buď mimo branku, nebo na výborně chytajícím Obertovi. Do šaten se tedy šlo za pro nás přijatelného stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhé půli jsme chtěli udržet co nejdéle těsný výsledek, v 60.min stáhnout Bosáka a místo něj poslat na hrot třetího útočníka Grudu. Bohužel plány nevyšly, ve 48.min fauloval ve vápně Toman a kopala se penalta. Obert stranu nevystihl a bylo to 2:0 pro Suchdol. O tři minuty později zahrával Švára trestný kop z levé strany vápna, míč tečovali domácí na bližší tyč, kde v poslední chvíli na brankové čáře (možná i kousek za ní) zasáhl brankář. V 58.min jsme snížili, Duda byl faulován na hranici vápna, míč si postavil Kudrna a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci, 2:1. To bylo z naší strany pro dnešní zápas vše, sice jsme se snažili po zbytek utkání držet balón na svých kopačkách, ale ne a ne se dostat zakončení. Hru jsme otevřeli a domácí toho využívali k brejkovým situacím. Ze čtyř situací kdy se řítili sami na opuštěného Oberta vytěžili dvě branky a tak utkání skončilo zaslouženou výhrou domácích v poměru 4:1.

Sestava PSK: Obert - Šnajdr, Bosák (60. Gruda), Kudrna, Ševčík – Toman (60. Boubín Daniel), Duda, Ulrich, Švára – Vávra (77. Kalivoda), Majer (84. Klement)

Branky: 20.min soupeř - 1:0; 48.min soupeř - 2:0; 58.min KUDRNA - 2:1; 80.min soupeř - 3:1; 86.min soupeř - 4:1