Prokletá sezona našeho Béčka zachráněna!!!

Minulou neděli naše Béčko hostilo tabulkového souseda Čechii Smíchov. Do zápasu jsme šli nabuzeni po sérii dobrých výsledků a získaných bodů z minulých utkání. Navíc jsme věděli již ze soboty, že nám dost pomohlo mužstvo Čafky, které na svém hřišti porazilo tým Bíle Hory. Další zápas Ruzyně byl odložen. I tak nám bylo jasné. Pokavaď se nám podaří vyhrát záchrana bude zpečetěna. Našemu týmu pomohl brankář Závodský, který se stal jediným možným brankářem na neděli. Mužstvo posílilo naši tradiční zkušení matadoři. Duo Vávra-Kudrna, které bylo opět na hřišti vidět a bavilo strašnickou tribunu smrti.

Do zápasu jsme vletěli po hlavě a začali si vytvářet několik šancí, které však nebyly proměněny. Do pohodového zápasu nás mohl poslat již ve třetí minutě Ulrich ,kdy vybojoval míč a pelášil sám na bránu. Do jeho zakončení nakoukl nepopulární krtek a střela Vaška nenašla správná mířidla. Do patnácté minuty jsme soupeře drtili. Hráli jsme poměrně kombinační fotbal a dostávali se do opravdu velkých šancí. Zmínkou připomínám střelu Fila po uvolnění Vávry nebo ránu do břevna od Kudrny. Klasické fotbalové pravidlo: NEDÁŠ, DOSTANEŠ. Rychlý kontr Smíchovských hráčů zakončoval v šestnácté minutě útočník hostí. Jeho střelu na poprvé vyrazil Závoďák. Na jeho dorážku už však zákrok nenašel 0:1. V tu chvíli jsme byli jak opaření a do naší hry se přišla i lehká nervozita v jednoduchých rozehrávkách. Toho jsme litovali o pět minut později. Soupeř pochopil jeho šanci dále skórovat a učinil tak po naší chybné rozehrávce. Přesně po dvaceti minutách hry na tabuli svítil stav 0:2. Na tribuně bylo ticho a mi koukali jeden na druhého co se děje. Hned však po rozehrávce přišlo oklepání a velký tlak našeho týmu. Každý útočný hráč zapnul na jiné obrátky a bylo to znát. Nemá cenu jmenovat, kdo byl ve velkých šancích, protože tam byla snad i naše kantýnská. Po půl hodině hry se do zápasu také značně zapsal sudí, který písknul po faulu na Ulricha pokutový kop. Po krátké konverzaci mezi Filem a Kudrnou si vzal míč prvně jmenovaný a ukázal pevné nervy. 1:2 a do konce první půle zbývalo cca patnáct minut. Za tu jsme dále mačkali kluky ze Smíchova jak citrón. Šance střídala šanci a z té nejpohlednější vyzdvihuji střelu Ševčíka z pětadvaceti metrů do horní konstrukce branky soupeře. Poločas tedy skončil v náš neprospěch.Â

Do druhé půlky jsme nastoupili s pocitem, že je to jen otázka času, kdy začneme proměnovat naše gólovky. Dále jsme se tlačili do zakončení. Z toho vyplynula 55. minuta, kdy se sudí odhodlal písknout výrazně do píšťaly po druhé. Tentokrát byl faulován Vávra a Filo si došel pro zakopnutý míč soupeřem. Neváhal ani minutu a opět udělal radost policejním skalním fandům. V tu chvíli, už asi nikdo nepochyboval, že by jsme měli nějaké body ztratit. O to víc nás potěšila minuta s populárním číslem 68. Právě v této minutě si vyměnil míč navrátilec Čepelka s výborně hrajícím Kudrnou, který se konečně dočkal a nasměroval náš tým k záchraně. Do zbytku utkání nás bylo plné hřiště a nutno uznat, že otrávení kluci ze Smíchova po nařízených pokutových kopech nebyli schopni nějaké odpovědi. Naopak náš tým se hrou bavil a sladkou tečku udělal o deset minut později. Do otevřené obrany se pustil s míčem Filo a hledal nejlepší možné řešení. To nenašel v raketovém náběhu Ševčíka, ale po pravé ruce našel kladivo v levé noze Kudrny. Druhý gól Luboše a uklidnění pro náš celek. Do hry se dostali všichni náhradníci a po zápase mohlo přijít zasloužené oslavy v podobně tekoucího mozku z lebky....

Co se týče mého pohledu na zápas: Asi nejdůležitější bylo, že jsme se nechytli a nedohádali i za nepříznivého stavu. Tým ukázal, že nevyhráváme jen když se nám daří a dokázal máknout i přes dvou brankové manko. Tímto zápasem jsme si zaručili 99% záchranu, protože jediný nás může přeskočit Ruzyň za předpokladu, že vyhraje svá všechna utkání a my naopak oba zápasy prohrajem. Což si myslím, že by byl fotbalový skandál. Mám radost, že se nám povedlo to, o co jsme usilovali a zbylá dvě utkání si pojedem užít bez většího stresu a napětí.

sestava PSK: Závodský- Majer,Bosák,Brabenec,Ševčík- Filo,Hammer,Kudrna,Horák-Vávra,Ulrich

střídání: 40.minuta Hanek za Horáka, 65.minuta Čepelka za Hammera, 84.minuta Grym za Ulricha, 87. minuta Boubín za Vávru

střelci branek: 28.minuta Filo z penalty, 55.minuta Filo z penalty, 68.minuta Kudrna (Čepelka), 74.minuta Kudrna (Filo)