Vybojovaný bod s Braníkem

Při pohledu na tabulku jsme šli do zápasu jako jasní favoriti. Ovšem dobře jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání. O to víc, že naše utkání bylo kvůli odstávce vody opět přeloženo na hřiště Čafky. Domácí letiště jsme tak vyměnili za válku na malé umělce. K tomu všemu chyběl vykartovaný Graf, nemocný Emmerling, pracující Šerák a brankářská jednička Obert. Na poslední chvíli se vrátil z Benátek Katrák. Dále jsme měli některé hráče pokopnuté a také to bylo na předvedené hře znát.

Dobře jsme věděli, že bez bojování a bez sebe větší snahu nechat na hřišti vše to nepůjde. Nezačali jsme vůbec špatně. I přes to soupeř byl ten, kdo se z gólu radoval první. V šesté minutě byl faulován z poza velkého vápna. Naše nedůslednost při stavění zdi a obsazení hráčů nás stálo inkasování. Hráč Bráníku i s pomocí teče naší zdi dostal míč do sítě Matějky. To nás ovšem nepoložilo a byli jsme na řadě my. Vypracovali jsme si tři slibné šance. Ve všech z nich byl jinak velice aktivní Katrák. Bohužel to nikdy nedopadlo tak, jak by jsme potřebovali. V 16. minutě si vzal pro mě muž zápasu Hammer míč....vyvezl a přes cestu z krásné akce Kalivoda-Čepelka čepoval do vápna skvostný pas, který doklepl Nykl a srovnal tak na 1:1. Do vyrovnávající branky jsme byli jednoznačně aktivnějším týmem a po góle jsme si mysleli, že to půjde samo. A nešlo, jinak jsme ale v prvním poločase byli o něco lepším týmem a nejednou svou aktivitou zamotali hlavu obraně Bráníka. Naše útočící dvojice byla hodně aktivní a při lepší spolupráci ostatních řad jsme mohli zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Nepokračovali jsme však ve druhém poločase v potřebném tlaku a kombinační hře. Té se ujal naopak náš soupeř. Asi zaslouženě nás vytrestal těsně před koncem druhé půle. Naše nedorozumění v rozehrávce trestal Branický útočník a postavil nás tak před těžký úkol.

Na takové ploše se těžko dohání něco v závěru. Dobře jsme věděli, že když něco brzy nevymyslíme tak bude zle. Prostřídali jsme a zkoušeli využít nějakých okýnek v obraně Braníka. Ten hrál však pozorně a naopak čekal na rychlé brejky, které by znamenaly asi konec utkání. Na štěstí je buď brzdil ofsajdové postavení a nebo prudká přihrávka. Čas běžel a běžel. Vysvobodil nás mohl Ševčík, který po pasu Fila byl v dobré palebné pozici. Svou šanci však prováhal a dorážka Fila nebyla důrazná. Asi jediné, co nás mohlo zachránit v tomto duelu byla nějaká standartní situace. A ta také přišla. V 85. minutě jsme si vykoledovali faul u soupeřova vápna. Míč si po krátké debatě s lavičkou vzal Filo. Po krátké poradě s Hemerkou také tuto situaci zahrál a využil skvěle prodloužené zdi. Kdo čekal klidný závěr byl na omylu. Nebyli by jsme to my, aby jsme to nějak nezdramatizovali. Hned po rozehrávce přišla na řadu rychlá souhra hostů a hasit muset až brousek Drahota. Ten vytasil sekeru a sesekal nekompromisně hráče, který by šel sám a měl by lehkou práci. Následovala červená karta a těžké chvíle. Ty jsme ovšem přečkaly a udrželi neporazitelnost.

V utkání jsme si zřejmě nezasloužili vyhrát, i když jsme v prvním poločase byli dopředu aktivnější a bod je pro nás ziskem. V dalším kole nebude kdyzpozici náš kapitán Drahota. Do hry se však vrací jiní hráči, kteří snad pomohou k výhře nad doposavad poledním Tempem. To nemá ani bod a bude se tak chtít odrazit od dna tabulky. V něděli se uvidí, zda dostane vůbec nějakou šanci.

sestava PSK: Matějka - Čepelka, Drahota, Hammer, Hemerka - Nykl, Katrák, Vala, Pilc (Ševčík) - Filo, Kalivoda (65. Majer)

žluté karty: 35.minuta Nykl....36.minuta Pilc

červená: 87.minuta Drahota