Kostrbatá výhra na Újezdu

Ve čtvrtém soutěžním kole jsme jeli do Újezdu. Soupeř byl pozitivně naladěn z předchozího kola a o další body chtěl okrást právě nás. Pro tuto loupež přichystal řadu tajných zbraní. První byla ta, že jsme se převlékli v kabině na jednom hřišti.....nasedli do aut a po přejezdu na jiný plac jsme šli na rozcvičku. Další překážkou byla hrací plocha, která rozhodně nebyla v nejlepším stavu. Zejména brankáři měli ve vápnech spíše bahenní lázně. Na druhou stranu nám hrálo do karet, že Újezd postavil opravdu B tým s podporou dorostenců. Při pohledu na lavičku, kde se sešli tři osmnáctiletí a v základní sestavě dva hráči s ročníkem 96 nutno pochválit celé mužstvo za předvedenou hru a bojovnost do posledních minut. Souhrnem plusových a minusových okolností zápasu nutno také podotknout nepřítomnost momentálně pro defenzivu klíčového hráče Emmerlinga.

Co se týče zápasu. Nemyslím si, že jsme začali špatně. Už od prvních minut bylo jasné, že vyhraje bojovnější a cílevědomější tým. První desetiminutovka byla v naší režii. Začali jsme si vytvářet nenápadné akce, které volali gólem. Bohužel tyto náznaky neskončili v síti a pak přišla velká bouře. Po jednoduchém odkopu soupeřova gólmana přes celé hřiště se nedohodli naši kluci. Míč nešťastně proskákal až k útočníkovi a ten pohodlně poslal domácí nečekaně do vedení. Sotva jsme se stihli z toho šoku oklepat přišla druhá dýka do Unionských zad. Opět velmi laciný gól, který jsme darovali soupeři. Zmatek ve velkém vápně a odskočení na 2:0. Situace, kdy stojíte na půlce....za sebou dalších devět spoluhráčů, kteří nevědí co se děje a jak se mohlo něco takového stát nepřeji nikomu zažít. Na štěstí to bylo od soupeře v první půlce vše a na řadu jsme šli opět my. Uklidnili jsme se a začali hrát na co jsme byli zvyklý z minulých zápasů. Začali si vypracovávat šance a hnát se za vítězstvím. Tuto cestu odstartoval ač velmi nenápadně Hammer. Nemohl se koukat na prozatím marné pokusy našim ofenzivních hráčů a zkusil překvapit gólmana sám. Z dobrých 25 metrů napálil míč tak, že před brankářem skočil v bahně. Ten míč pouze vyrazil k dobíhajícímu Nyklovi, který pohotově doklepl. Nebýt tohoto důležitého šatnáře těžko říct, jak by jsme manko doháněli.

Do druhého poločasu jsme šli odhodláni nechat na hřišti vše a pokusit se výsledek zvrátit na naší stranu. Nikdo v kabině nepochyboval o tom, že by se to nepovedlo. Dobře jsme věděli, že soupeři dojdou síly a bude jen na nás, jak zápas skončí. O vyrovnání se postarali naši krajní beci. Nedůraznou střelu Hemerky zachytil na penaltě Čepelka. Míč nekompromisně narval do branky a nedal brankáři sebemenší šanci. V tu chvíli jsme tlačili a šlapali přesně tak, jak jsme měli makat od prvních minut. Tlak ovšem přerušil netaktickým faulem Graf. Po jeho nešikovném faulu vznikla skrumáž hráčů, kteří si vysvětlovali názory na danou situaci. Sudí nevěděl jak emoce zkrotit a tak ukázal na obě strany červené karty. Komu to pomohlo více těžko říct...Po menší pauze se opět začalo hrát a důležité bylo, co se stalo o tři minutky později. Míč po levé straně potáhl Nykl. Porozhllédll se a našel volně poletujícího Fila, který nás poslal radovat se. V tu dobu jsme se chytli a byli na hřišti jen my. Důkazem toho byla krásná branka na 4:2. Mladičký Pilc si pohrál s obráncem pro změnu na pravé straně a našel hráče s číslem deset. Zkušený Šerák v klídku po zemi k tyči a ladným krokem se šlo na půlku v krátké době znovu. Úspěšnou patnáctiminutovku ukončil sám Pilc, který si za svůj výkon zejména v druhém poločase rozhodně zasloužil. Z 0:2 otočení na 5:2 a nepopsatelná radost. Tu ovšem lehce přerušila minuta 85. Soupeř povedenou akcí korigoval na 3:5. Když o dvě minuty později sudí písknul penaltu a soupeř opět skóroval na lavičce přestali legrácky. Co nám hrálo do karet byl však čas, který uběhl záhy a my mohli jet domu s plným ziskem.

Určitě jsme neodehráli skvělé utkání. Čeho si musíme cenit bylo to, že jsme se semkli za nepříznivého stavu a zápas otočili. Naopak vyvarovat se musíme hloupých chyb a inkasovaných branek. Dostali jsme facku, která asi přijít měla a tento zápas musíme brát jako ponaučení, že samo to nepůjde.Je třeba dodat, že chyběli někteří hráči. V dalším kole nastupujem proti Braníku a pokud zvládnem i tento zápas tak pak už jdeme do divize. :) Bylo by krásné nasadit další korálek na vítěznou nit.

Újezd nad Lesy B - PSK Union 4:5 (2:1)

sestava: Obert- Hemerka, Drahota, Hammer, Čepelka- Nykl, Šerák (84. Vala), Katrák, Pilc (75. Ševčík) - Filo (65. Melichar), Graf

náhradníci: Matějka, Vala, Majer, Ševčík, Melichar

střelci branek: 14. min soupeř 1:0, 20.min soupeř 2:0, 43.min 2:1 Nykl, 58. min 2:2 Čepelka, 63.min 2:3 Filo, 64.min 2:4 Šerák, 73.min 2:5 Pilc, 85.min soupeř 3:5, 87.min soupeř 4:5