Vítězná série pokračuje!!

Minulou sobotu jsme odehráli své třetí mistrovské utkání proti Cholupicím. Při poruše v našem areálu a nedostatku teplé vody jsme byli nakonec vděčni za azyl v podobě cholupické horské dráhy. Hřiště do kopce....na druhou stranu krásně střižený trávník.

Jelikož náš trenér Kalivoda byl lodivodem i Cholupického celku, mohl napovědět, čeho se můžeme obávat a v čem by mohli kluci z Cholupic hrozit. Dopředu jsme tak byli kvalitně připraveni k další výhře. Ze začátku se oba soupeři spíše poznávali a čekali, s čím přijde ten druhý.Nakonec jsme udělali první krok my a šli zaslouženě do vedení. Rychlou akci po pravé straně jsme dotáhli až do šťastného konce. Dirigentem byl již uklidněný Pilc, který servíroval našemu nejlepšímu střelci Grafovi. Kdo si myslel, že nás vedoucí branka uklidní byl však na omylu. Hned po rozehrávce obránce soupeře překopl naši obranu a útočník Cholupic využil nedorozumění v naší obraně.Od té doby kluci z Cholupic měli svou desetiminutovku. Nepříjemnou standardní situaci po které následoval rohový kop. Právě nacvičený růžek nadělal velké nebezpečí. Na štěstí byl připravený Obert, který vyrazil na další roh, který se nakonec stal pro nás důležitým. Úspěšně jsme odvrátili a minimálně pět našich hráčů přespurtovalo celé hřiště. Mezitím Katrák vysunul Grafa...ten pláchl opět po pravé straně a čepoval střelci z minulých kol Hemerkovi. I přes to, že měl snadnou pozici je obdivuhodné, že si náš levý bek si připsal v třetím zápase již třetí gól. Dále byl náš celek jasně lepším týmem a vytvářel si další gólovky. Vyzdvihl bych střely Nykla, Čepelky a břevno Hammra. Definitivní uklidnění přinesla 40.minuta, kdy Filo hledal před brankou svého nejbližšího parťáka Grafa. Neúspěšná přihrávka se však k němu odrazila zpět. Ladným krokem proskočil po pravici beka a poslal nás do dvou brankového vedení. Konec první půle zastínila možná zbytečná potyčka obou týmů. Červené karty však nepadly a tak se mohlo začít hrát dál.

Do druhé půle jsme nastoupili zklidnění a plní očekávání. Dařilo se nám dobře kombinovat a držet míč na svých kopačkách. Soupeře jsme do větších šancí nepouštěli a naopak sami se drali dopředu. Po hodině hry bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Nykl dostal parádní pas za obranu. Počkal na Fila a ten už měl snadnou práci. Od té doby soupeř hru otevřel a začal více riskovat. Škoda snad jen, že jsme nedali více branek, protože příležitostí jsme na to určitě měli. Tu nejhezčí si však připravil jinak výborně hrající Katrák. Soupeřem odvrácený roh se dostal na velkém mlýko právě ke Katrákovi. Ten si míč zpracoval a ukázal, že páteční dobrovolné tréninky za něco stojí. Nechytatelnou bombou pod klacek upravil a uzavřel skóre zápasu.V závěrečné desetiminutovce jsme ještě prostřídali a čerství hráči stihli ještě dvě parádní akce, ale bez gólového efektu, hlavně když Kalivoda centroval na naše volné hráče, kteří se nedohodli a nezužitkovali tak pěknou nahrávku. Náš trenér mohl tak v klidu prostřídat a zápas si definitivně užít.Â

Aspoň touto cestou ještě jednou děkujeme za celý náš klub vstřícnosti Cholupickému oddílu za výměnu pořadatelství z důvodu poruchy vody na Unionu. O víkendu nás čeká Újezd, který se chytil na Vršovkách a ukázal tak svou kvalitu. Je však v našich silách i tento tým porazit a nadále pokračovat vítěznou vlnou. Chce to jen pokoru a dodržovat to, co si řekneme. Věřím, že i další můj článek bude tak pozitivně naladěný, jako ten poslední.

Cholupice B : PSK....1:5 (1:3)

sestava PSK: Obert - Hemerka,Drahota,Emmerling,Čepelka - Nykl,Hammer,Katrák,Pilc - Filo,Graf

náhradníci: Snopek v 89.min za Katráka ,Melichar v 78.min za Hemerku ,Matějka,Hanek v 87.min za Fila,Kalivoda v 81. min za Grafa

střelci: 2xFilo(44. a 65.minuta), Graf(22.minuta),Hemerka(26.minuta),Katrák(82.minuta)