Union ztrestal nováčka soutěže ČZÚ

Máme za sebou další povedený zápas. Potvrdili jsme výhru s Juniorem a držíme tak i na dále neporazitelnost. Tentokrát jsme zamířili do Suchdola za študáky z ČZÚ. Nutno uznat, že náš herní projev a řada chyb v kombinaci nepotěšila jak nás tak naše trenéry. Přesto si vezeme důležité tři bodíky a to je to hlavní.

Utkání začalo zostra. Náš soupeř věděl, že musí odčinit zaváhání z Vršovic a tak se do nás pustil hned od první minuty. Výsledkem toho byla nebezpečná střela z dobrých třiceti metrů. Vypadalo to, že míč v letu zmrzne a zmizí za jinak skvěle upraveném trávníku. Opak byl však pravdou. Nebezpečně spadl na břevno Obertovi branky a my za to mohli být jedině rádi. Od té doby jsme se uklidnili a začali pomalu využívat chybiček soupeře. Začali hru roztahovat více do krajů, odkud jsme mířili nebezpečné centry do pokutového území. Přesně po půl hodině se jedna z těchto přihrávek dostala až k jinak výborně hrajícímu Hemerkovi, který už se nemohl koukat na nemohoucnost našich ofenzivních hráčů. Počkal si na míč, který si našel jeho levanduli a s grácií nás poslal do vedení. O sedm minut poté se radoval náš celek po druhé. Tentokrát Nykl našel ostrým centem Grafa, který ukázal pověst zabijáka. Dvou brankový náskok jsme udrželi až do konce poločasu a tak se nám šlo klidněji do kabiny.

Do druhé půlky jsme však nastoupili vlažně a soupeř se tlačil do mnoha útoků. Při jeho smůle však narazil na skvěle organizovanou a hrající naší obranu, která bez sebevětší chybičky odehrála svůj zápas skvěle. A když jsme naší deseti minutovku přečkali dostali jsme se opět ke slovu my. Řadu zakončení si připsal velice aktivní Katrák, na kterém byla vidět motivace vrátit se do základní sestavy. Postupem času jsme hru více zklidnili a drželi míč na svých kopačkách. Možná to nejhezčí jsme si nechali na minutu s číslem 72. Definitivní hřebíček zatloukl opět Graf. A aby toho nebylo málo tak mu krásný balón poslal na hlavičku muž zápasu Hemerka. Jak jsme se dostali do vedení tři nula bylo po zápase. Na trávníku už bylo jen naše mužstvo. Do hry se dostali další hráči a nezbývalo nic jiného než si pogratulovat k další výhře.

Nutno uznat, že klukům z ČZÚ chyběla řada hráčů a že tento tým ještě v soutěži potrápí řadu mužstev. Co se týče našeho týmu za sebe chválím jak Radima tak celou obranu v čele s Fandou Emmerlibgem, která byla spolehlivá a podržela nás když to bylo potřeba. V příštím zápase se musíme vyvarovat zbytečných ztrát, které nás stojí zbytečně moc sil a úsilí. Na druhou stranu velkým pozitivem je šest bodů a vítězná série, která nám snad ještě nějaký zápas vydrží.

ČZÚ - PSK 0:3 (0:2)

sestava PSK: Obert - Hemerka,Emmerling,Drahota,Čepelka - Nykl,Šerák,Hammer,Pilc - Filo,Graf

střelci branek: 30'Hemerka (Pilc), 37'Graf (Nykl) 72' Graf (Hemerka)

střídání: 32'Katrák za Pilce, 72' Melichar za Fila, 74'Vala za Čepelku, 76' Karas za Šeráka