FK Union Strašnice - Štěrboholy 1:1 (0-1)

So, 27.8.2016, 10:45, hř. Strašnice tráva

V první mistrovské utkání nás provázela na naší straně soustava nervozity. Do 20.min jsme neproměnili tři nadějné příležitosti a rozhodčí nepískl jasnou penaltu v náš prospěch po zákroku na Grafa, přestože se divili i hosté. Po chybě našeho gólmana se hosté ujali před poločasem vedení 0-1, poté přišel na naše mužstvo pochopitelný útlum a do přestávky jsme nedokázali ničím hru oživit. Po poločase se u našeho mužstva zvýšila bojovnost, i když bez vážnějších vyložených šancí. Po čtvrthodině druhé půli se k individuální akci odhodlal Graf, kterou dotáhl až ke vstřelenému gólu a vyrovnal tak na 1-1. Vyrovnávací branka ještě domácí nakopla, zvýšili pohyb a začali jsme mít fyzicky navíc. Bohužel vyložená gólovka přišla až v poslední minutě, kdy střídající Horák netrefil z malého vápna odkrytou branku.
Našemu mužstvu nelze vytknout bojovnost a nasazení, ale dle mého názoru byla na naší straně zbytečná nervozita a 4 až 5 hráčů zahrálo pod své možnosti.