FK Union Strašnice - Štěrboholy 1:1 (0-1)

So, 27.8.2016, 10:45, hř. Strašnice tráva

V první mistrovské utkání nás provázela na naší straně soustava nervozity. Do 20.min jsme neproměnili tři nadějné příležitosti a rozhodčí nepískl jasnou penaltu v náš prospěch po zákroku na Grafa, přestože se divili i hosté. Po chybě našeho gólmana se hosté ujali před poločasem vedení 0-1, poté přišel na naše mužstvo pochopitelný útlum a do přestávky jsme nedokázali ničím hru oživit. Po poločase se u našeho mužstva zvýšila bojovnost, i když bez vážnějších vyložených šancí. Po čtvrthodině druhé půli se k individuální akci odhodlal Graf, kterou dotáhl až ke vstřelenému gólu a vyrovnal tak na 1-1. Vyrovnávací branka ještě domácí nakopla, zvýšili pohyb a začali jsme mít fyzicky navíc. Bohužel vyložená gólovka přišla až v poslední minutě, kdy střídající Horák netrefil z malého vápna odkrytou branku.
Našemu mužstvu nelze vytknout bojovnost a nasazení, ale dle mého názoru byla na naší straně zbytečná nervozita a 4 až 5 hráčů zahrálo pod své možnosti.

Branka Unionu: Graf

Slivenec – FK Union Strašnice 5:1 (3-0)

Ne, 21.8.2016, 18:00, hř. Slivenec tráva

Přípravné utkání ve Slivenci se opět odehrálo na velice kvalitním hřišti s kvalitním soupeřem. Úvod utkání byl na rozdíl od zápasu na Podolí v naší režii, kdy jsme tentokrát neproměnily dvě 100% příležitosti my. Poté přišly naše standardní chyby při bránění, které jsou stěží vidět i v žákovské kategorii. Domácí některé využili a do přestávky se ujali vedení 3-0.
Po prostřídání čtyř hráčů do 2. poločasu s úmyslem se zápasem ještě něco udělat, přišla hrubá chyba gólmana a tím bylo o zápase rozhodnuto. Přestože jsme pak měli mírnou převahu, nedokázali jsme šance proměnit až na jednu výjimku, kdy se po rohovém kopu prosadil Katrák a kosmeticky tak upravil stav utkání na konečných 5-1.

Branka Unionu: Katrák

Slavoj PODOLÍ – FK Union Strašnice 4:5 (0-2)

St, 17.8.2016, 18:00, hř. Podolí tráva

Další přípravné utkání s kvalitním soupeřem. V prvním 15 minutách jsme přežili úvodní tlak domácích s několika vyloženými šancemi, při kterých nás podržel brankář Obert. Pak se nám do přestávky podařilo po rychlých protiútocích vstřelit dvě branky.
Povedl se nám i vstup do 2. poločasu a dalšími dvěma góly jsem zvýšili až na 4-0 v nás prospěch, tento stav trval do 70.min. Poté laxním přístupem a individuálními chybami jsme soupeři dovolili vyrovnat na 4-4.
Naštěstí poslední slovo v utkání si vzal Jakub Wulkan a svou třetí brankou strhl vítězství na naší stranu.

Branky Unionu: 3x Wulkan, Jadrníček, Katrák

Hodnocení podzimu - Celkové shrnutí od vedoucího.

Na podzim jsme si připsali řadu  těžkých vítězství . Na druhou stranu jsme nadělovali tam, kde jsme být štědří neměli. Celkové vedení o dva body po desátém kole, kdy ztrácíte 6 bodů a jedete k prvnímu je krásné. Za sebe chci klukům vyseknou poklonu. Mohli jsme se plákat ve středu tabulky. Místo toho žijeme a jdeme za naším cílem. I přes skvělé výkony týmu se snad ostatní neurazí když vyzdvihnu pár jmen podzimu.

1. Obert – Radim který neměl v bráně konkurenci i přesto byl klíčovým hráčem a udržel si po celou dobu stabilní formu.
  2. Stopeři –Karas / Snopek,  I za nimi jde to, že máme nejméně obdržených branek. Nadstandardní výkony Snopka a zkušenosti Karase jsou k nezaplacení.
  3. Šerák – Pokud přišel, byl vždy na hřišti vidět. Tým uklidnil, dal myšlenku, a byl mozkem většiny akcí. S jeho přítomností naše Áčko neprohrálo! Co k tomu dodat? Dedku : Choď víc krát !!!
  4. Wulky – Kuba hlavně svými góly vystřílel řadu výher. Jeho bojovnost a oddanost týmu je neuvěřitelná a v této chvíli nepostrádatelná. Pro mne hráč podzimu právě on.

Třeboradice – Muži A 1:2, 15/16

Naši kluci jsou zranění, nemocní, přesto ví, že je čeká zakončení podzimu. Před zápasem se dozvídáme o debaklu Čakovic. Tudíž cíl jasný, vyhrát – stát se podzimním králem – zbořit večer Prahu. Úkol splněn. Celkově předvedená hra nic moc, ale … V poločase 2-brankové vedení a klid na kopačkách. Nebyli by jsme to my abychom jsme si zápas nezkomplikovali. Povedenou akcí soupeř snížil a nás čekalo krušných 14 minut. Ty jsme však zvládli a dostali se tam, kde se chceme vidět – na špici tabulky.