Dukla JM:MD 7:2 (4:0)

Že si na umělku na Jižní Město jedeme pro 3 body, na to by si asi nikdo nevsadil ani po 10 pivech. O bodíku jsme mohli tajně snít a doufat, že zázraky se dějí a že občas bývá konstalace hvězd nakloněná českému přísloví "chodí štěstí dokola....".   Já už tušila průser před zahájením utkání - místní hráči sborově a nahlas pozdravili a celkově působili vychovaně a disciplinovaně, což se na hřišti znásobilo. Za celé utkání nebyl slyšet kromě střídání jediný pokyn trenéra - Dukla věděla co a jak má hrát, v klidu a s přehledem. Přesto si troufnu říct, že jsme prvních dvacet minut drželi krok a to i přesto, že si Menšík v tomhle utkání vybral svůj smolný den. Nejen že chytnul žlutou kartu ( i když faul nebyl žádný alá  první liga), ale následně školácky chyboval při přímém kopu domácích a umožnil tak místnímu hráči s č.2 otevření skóre v 15. minutě brankou tzv. "z ničeho" -  - 1:0. O brejk se hned vzápětí pokusil Sedlák a už to vypadalo, že se "oplatky pečou",ale míč nenabral úplně patřičný směr. V 16. minutě jsme byli svědky rohového kopu Dukly a tak trochu nám připadalo, že Dukla trénuje ty rohy asi tak nějak jako my...žádná hlava, žádná noha, jen guláš. Přímák Menšíka o 4 minuty později už měl směr i razanci, ale bohužel neomylně zamířil přímo do rukavic gólmana. Ve 22. minutě zkusil trenér oživit hru střídáním - nastoupili Slovák a Polame, ale my už jsem tak nějak chytli smyk a ABS nefungovalo. A Dukla to brala hákem:pokusu hlavičkou po přímém kopu moc nechybělo, dalšímu přídělu zabránil Boubas a Vomočil na poslední chvíli, přičemž ten druhý si u toho došel pro žlutou. V 28. minutě to začalo špatně už u Kudrny a než jsme se probrali, byl tam druhej fík - 2:0.

Pokud jsme doposud hráli jakž takž vyrovnanou partii, tak to právě v téhle minutě skončilo. Vepředu jsme byli nedůrazní a vzadu zbytečně zmatkovali, i když kolikrát bylo hafo času rozhlídnout se a trochu to promyslet. Prověrku domácího strážce brány provedl ještě Slovák, ale pak už jsme se vezli:

3:0 - gól , ke kterému nebylo co dodat, snad jen poklonu nad vyseknutými nůžkami

4:0 - tentýž hráč sice bez nůžek ale naostřil to stejně

A to ještě klobouk dolů před Jiřinou, který tentokrát jen nevyrážel, ale opravdu chytal a pochytal v tom soustavném obtesávání v poslední desetiminutovce první půle co se dalo!

Do šatny to nebyl veselý odchod, co si budem povídat. Kupa individuálních chyb a nepřesností. Zklamaný kapitán, jen kroutil hlavou. A právě on osm minut po zahájení druhého poločasu předvedl, co to je důrazně dorážet. Nepohrdl přihrávkou od Boubase a tak urputně to rval směrem k bráně, až to tam padlo!

4:1 a řeklo by se času dost s tím něco udělat. Vomočil zkusil ještě oplatit góla padáčkem, ale parašutista asi zatáhl za brzdu moc brzo. Načež si počtvrté vyšlápl místní střelec Zechen Li  pěkně sám a na pána - 5:1.  Švec v lehu zachránil další tutovku, ale pak nás definitivně sundala penalta v 58. minutě, kdy se z hlediska diváka mohlo zdát a taky zdálo, že si jí sudí vycucal z prstu, ale po konzultaci při konečném zápisu vyšla najevo jako oprávněná a kartu nám díky tomu , že faul nebyl " nijak prasácký" naštěstí neudělil, i když by samozřejmě mohl. Každopádně i když Švec šel ve směru střely, domácí exekutor proměnil - 6:1.

Ostudné skóre vylepšil na 6:2 Sedlák po VPK Vomočila a konečných 7:2 pečetili v 63. minutě domácí. To už bylo na "prokristapána a prooooooooooč", protože jsme tak nějak už jen pardon, ale čuměli jak tele na vrata. Všichni při tom, nikdo nic a nikdo za nikoho.

7. místo v aktuální tabulce jsme si sice udrželi, ale dost nám dýchá na záda Junior - chybí mu jen jeden bod. Naše 2 branky v tomto utkání "pošpatnily" skóre Dukly, a právě o ně je odsunuly na 2. místo za momentálně vedoucí Ďáblice, které si smlsly na Chabrech 14:0!!! Hnus.

Příští utkání doma s Přední Kopaninou (neděle 30/10/16, výkop 14.30, nástup 13.30) s největší pravděpodobností nestihnu, což ale neznamená, že si nebudu kousat nehty... Bude chybět Vomočil, takže musíte jezdit i za něj. A jako vzteklí, pokud nechcete spadnout z příčky. Kopanina je 5., ale skóre 21:16 není bůhví co! A poslední vzájemné utkání jsme sice krutě projeli, ale taky si dobře pamatujeme, že výkon to byl nadmíru bojovný a že chlapci z Kopaniny byli lehce "nevyrovnaní", pokud jste jim brali hračky, i když pravda, že s bohnickými borci se to srovnat nedá.

Jiřino - jde to nahoru, poměr vyrážení a chytání si sakra vychytal, drž level , diriguj si víc obranu, víš co potřebuješ, tak si o to řekni!

Petře - dej do toho všechno - důraz, důraz, rychlost,rychlost nekoukej napravo nalevo a masti to tam! Podrž si to u nohy, to taky umíš, předkopni si jen na jistotu, když víš, že nemá šanci tě udělat!

Kubo - nech Černýho Petra doma, už máš vybráno! Hlavu nahoru, energii do nohou, rozhlídni se a jeď! Na Barcelonu zapomeň, na to trávu nemáme.

Lukáši - tělo si dáš, kličku dáš, podržet to umíš, poslat to umíš, domluvte se s útokem, jak to potřebujou, jak to chtěj - to sakra musí jít!

Dane - ne až v 60. minutě, ale od začátku buď nas.... , svědčí Ti to! Urvi to a jeď dopředu. Co jsou hroudy na Unionu proti bahnu a ostnatýmu drátu!!!

Adam, Martin, Filip - mladší,někdy menší ale technika je,  nebojte se toho, tak je o hlavu větší NO A CO! Šikovnější nebude !Představte si třeba tu nejhorší mrchu učitelku (to je ode mě fakt výchovný, omluva všem hodným pí uč.:))a jděte do ní!

Mára - Tobě nechybí ani jedno, techniku máš, rychlost taky, rveš se. Zkus to držet zuby nehty, zasekni háček a nepouštěj!

Mates - zabejči! Ty to umíš nohama i hlavou, jenom jí zvedni ať máš přehled a tahej to před sebou! A ty si nepředstavuj učitelku, zkus si promítnout taťku a to bude válec!:)

Davide - jedovatá levá, ale jak sršeň, cpi se dopředu, ať neztrácíš v soubojích! Padne jednou, padne zas! Boubas - pokud nás poctí návštěvou, připravte si kluci jehlu a píchněte mu jí za ucho, tam je bod úsměvu a dobré nálady. Nedokážu si představit, co by na tom hřišti předvedl, kdyby ho to bavilo!

Patriku J. - můj obdiv, kam sis to posunul v hlavě! Zakousni se, každou větu, kterou chceš zařvat narvi do míče a nalez ne na ně, ale před ně, ať nemají čas. A Ty budeš mít vyhráno!

Tomášové - oba: jeden rychlost, druhý technika. Buď si to půjčte, nebo na tom zamakejte. Oba jste se zvedli nahoru, o tom žádná, Tomáš V. potřebuje trysku k zadeli a Tomáš B. přilepit míč k noze a chodit s ním i spát!

Mičuda - rychlost máš v sobě, nenech to spát! Otravuj, až z Tebe upadnou, protože to nečekaj, že bys tolik energie mohl vůbec mít!

Patriku K. - trénink, trénink, trénink. Lehnout, vstát, lehnout, vstát a pořád dokola. 100x hubou do louže a zase na nohy. Dáš to!

No a Vomo - Ty si můžeš tentokrát akorát kousat nehty se mnou!