MD:TJ Praga 1:1 (1:1)

Rozpaky. To je asi to správné slovo charakterizující sobotní domácí utkání mladšího dorostu.

I ten jediný gól Sedláka v 11. minutě po přihrávce Vomočila se došoural do brány tak nějak rozpačitě.  Za celých 80 minut zápasu jsme jinak nedokazáli donutit hostujícího brankáře ke kapitulaci a to přes to, že v bráně stál jeden z hráčů, nikoli kovaný gólman. U nás to naopak zavánělo problémem v 8. minutě, kdy si Švec poprvé úspěšně sáhnul na míč. Po několika nepřesvědčivých akcí na obou stranách jsme pak skórovali výše uvedenou brankou Sedláka a i když jsme se z ní samozřejmě radovali, byla z to taková ta z kategorie "šudla". Vzápětí letěla naopak na  našeho gólmana dělovka z dálky, která lízla břevno naštěstí z té horní strany, jinak by naše jednička měla asi  smůlu. Stejně tak mohli hosté proměnit přímák ve 20. minutě , ale naštěstí jako pak v mnoha dalších pokusech mířili přesně mezi dvě rukavice Jiřiny.  A nám by na  druhé straně slušeli dresy s nápisem PYROMANI - s vysokou produktivitou jsme pálili jednu šanci za druhou ani tradiční povel, tentokrát lehce pozměněný z úst kapitána "pojďte na ně nalézt" , nezabral. Ve 30. minutě mohla Pragovka vyrovnat po faulu Menšíka, který zřejmě pln dojmů z tanečních předvedl lehkou exibici ve vápně a přímý kop byl opravdu proveden z nebezpěčné vzdálenosti, naštěští ani hosté zřejmě netrénovali na střelnici trefu do černého. Náprava ale přišla o 4 minuty později, kdy Pragovka proměnila samostatný únik bez asistence našich stoperů - 1:1.  Hazard vzadu se prostě nevyplácí.

Přestávku beze zbytku vyplnil řev  trenéra linoucí se bez přerušení z šatny  hostí. U nás proběhla pauza klidněji, ale ani jeden z těchto přístupů se neukázal jako rozhodující. Druhou čtyřícítku ale začala Pragovka lépe a v rychlejším tempu než my. Po dalších deseti minutách a dalších střel z alba mimoň se vydal na špacír náš trenér a chvíli to i vypadalo, že nás opustí, jak s ním emoce lomcovaly. Zbylý čas jsme sice strávili jakouž takouž snahou o urvání tří bodů, ale snaha byla oboustranná a vyšla naprázdno.

Plejáda promarněných šancí s tahem na bránu:

Cízner - slibné akce opakovaně, bohužel síla na důrazné zakončení chyběla, několikrát poslal i pěkný centr do šestnáctky

Sedlák - není každý den posvícení, samostatné úniky jsou řešením jen občas a na ten jeden opravdu luxusní mu vystavil stopku přemotivovaný pomezní, holt každý není Vomočil st.

Lukáš - pokus zmařila náruč gólmana

Vomočil - i když ne ve své kůži po prodělané viroze, zkoušel to zejména zdálky, ale bohužel mimo bránu

Slovák - v několika šancích, nezaskóroval ani pravou ani levou

Menšík - slibný přímý kop i pěkně zakulacený roh

Koubek - střela zdálky a promarněná přihrávka Sedláka, která nesedla jak měla

Bašta - únik zmařený oboustranným  svěrákem obrany Pragovky

... pokud jsem něčí upřímnou snahu přehlédla, upřímně se omlouvám.

Následující  řádky  jsem zvolila po pečlivé úvaze k tomu, co nás čeká v příštích utkáních - vstupujeme do té kritické fáze bojů s horní částí tabulky a moc ráda bych se dočkala překvapení, fakt mi věřte. Ale spíš se bojím, že budeme nasraní, frustrovaní a zklamaní. Roky hrajeme defenzívní fotbal, teď umocněný tím, že dobře víme, že brankáři nám prostě nevyrostli. Těžko, ač by se nám to líbilo, můžeme chtít po becích, aby suplovali zálohu. Brejky budou s lepšími týmy čím dál rychlejší a vracet se náročnější. Rozhodující úlohu ale můžou sehrát u rohových kopů a dalších standartek na půli soupeře, tam by se prosadit mohli a měli! To  je náš největší průser - velký vápno, malý vápno, metr před brankovou čárou a my prostě NEJSME SCHOPNÍ ZABOHA TO TAM DOSTAT. Záloha složená aktuálně z nejmladších v týmu... hrají na hranici svých možností a nejde jim to vůbec špatně, ač z hlediska tribuny nějak nedokážeme pořád pochopit záměr  dvou nejmladších na jedné straně.  Vepředu nám slibně vyrostl do krásy Sedlák, ale kromě Vomočila si  na první dobrou s nikým dalším moc nerozumí, i když v posledních zápasech vídáme i jistou souhru s pasy za obranu od Koubka. A co si budeme říkat, první zápasy nás nechal Petr i Ondra dost gólově namlslat a teď máme hlad!!!  Snad by to mohlo prolomit posunutí Brabce, který v tomto zápase chyběl. A ani Novotný se nebojí vyhnat hru dopředu. Do hry by se měl po absenci pomalu  vrátit i Míček.  Potenciál je na vzestupu i u obou Tomášů, ale důraz a tečka chybí, jako by se v poslední chvíli zalekli odpovědnosti.

Takže obavy jsou ale předposranost je zbytečná. A jednu víru stále máme - překvapení. A to se může konat bez ohledu na  nadílky, které náš příští soupěř  Dukla Jižní město rozdal v odehraných utkání - 7:0 Pragovce, 8:0 Stodůkám, 4:1 Kopanině, 5:2 Střešovicím, 6:1 Bohnicím.... a dnes hraje s Chabry, což jim asi hlavu nezamotá. Skóre 30 vtřelených a 4 obdržených branek svědčí o tom, že se naši vzadu asi dost zapotí. A jestli to vepředu nebude padat, je to v pasti.

Takže hrrrrr na ně! Sedmé kolo sobota 22.10., výkop 13.30 a pozor hraje se na UMT! Hřiště Mikulova (za základní školou Mikulova).... budeme tam. Ale zbytek je jen a jen na vás kluci.