SK Dolní Chabry: MD 1:2 (0:2)

Utkání s Chabry bylo typickým příkladem toho,že fanoušek klidně zmokne,  zmrzne a umře na rýmu, když se může podívat na pěkný fotbal.

A že byl! Rozdíl oproti minulému výkonu doma s Juniorem byl tak do očí bijící, že se to nedalo přehlédnout. Těžko říct, co to způsobilo, možná studená a mokrá sprcha shora, možná jasná zpráva z posledního utkání, že tudy cesta nepovede.   I když nebyla k vidění bůhví jaká gólová nadílka o příležitosti nebyla nouze. Zajímavá byla už byla už úvodní pětiminutovka, kdy naše až neuvěřitelná aktivita domácí zaskočila - zblízka i zdálky zkusili brankářskou pohotovost Sedlák, Koubek , Vomočil i nově v záloze hrající Brabec. V nové roli vizionáře se představil i Slovák starší, který v úvodu 31. minuty vyvěštil  při našem rohu , že to tam tentokrát padne. A padlo. Menšík poslal balón krásně do vápna, kde čekalo kupodivu několik našich připravených hlav. A na podruhé to byla hlava Toma B. , která nasměrovala míč do sítě. Byl to jeho první zářez v týmu, což nás samozřejmě povzbudilo, protože přestože jsme prvních 20-25 minut na hřišti dominovali, nedařilo se nám vsítit. Střelecky jsme se sice snažili, ale pokusy končili většinou v rukavicích  chaberského Navrátila.  Ve 33. minutě se prosadil i náš aktuálně nejlepší střelec Sedlák (aspoň z mého pohledu, opravte mě, pokud to tak není, protože rozhodčí připsal branku Míčkovi).  Hned minutu na to ale vyrobil jinak celý zápas perfektně hrající Menšík chybu jak z učebnice a naservíroval útočníkovi domácích lahůdku i se šlehačkou. Domácí kapitán neváhal a smlsnul si  1:2. A stále pršelo, jen se lilo... mokrý terén, mokrý míč, mokré kopačky, mokrá záda... Mokropsy... na hře to začalo být cítit, nohy ztěžkly, pády a skluzy, místy dost nebezpečné se množili jako houby po dešti.  S vědomím, že  skóre 1:2 je to nejvachrlatější (to je čeština co?:)), jaké může být, zkusil Vomočil v poslední minutě první půle  přidat uklidňující branku střelou zdálky, ale bezúspěšně. Stejně tak navázal ve 43. minutě Sedlák, kdy domácí obránce zatáhl za záchranou brzdu v poslední možné chvíli i za cenu žluté karty, jinak si dovolíme říct, že by samostatný únik naše sedmička určitě proměnila. Na naší straně se zažlutilo Švecovi a v neutuchajícím dešti byly k vidění další a další pokusy o branku  na jistotu. Pokusy ze hry i ze standartek ale jen naznačovaly... bez koncovky. Ale pořád to byl fotbal a to z obou stran i když v posledních minutách už se vařilo z vody, které bylo fakt po kolena.  Z obavy o udržení skóre zaznělo z trenérského stanoviště v 74. minutě dokonce i ono pověstné "nalezte na ně!", i když bylo jasné , že tak kloužou, že by se na nich stejně nikdo neudržel. A to bychom samozřejmě nebyli my, abychom si v koncovce neprožili nějaký ten infárktek. Dvě minutky do konce a po té, co byl míč zakopnut , aby se vzpamatoval ležící hráč, byla situace ve vyhrocené koncovce a touze po vyrovnání ne úplně správně pochopena a náš gólman neviděl jinou cestu než zákrok na útočníka, za který byl následně vypoklonkován na lavici. Do brány se postavil náhradník Švec a čelil pokutovému kopu, který, jak je známo, nelze chytit, jen špatně chytnout. Připomeňme, že běžela poslední minuta a domácí měli na kopačce téměř tutové vyrovnání , který by jim navíc přineslo úplně první bod sezony! Přesto férově penaltu "zakopli" a vysloužili si tak pomyslně u nás ještě nezdomácnělou zelenou kartu a náš dík.

S našimi sedmi body jsme se aktuálně usalašili na sedmém místě, pouze o skóre za šestou Kopaninou, se kterou hrajeme příští zápas v sobotu doma. Zápas s Chabry jsme sice zvládli, ale žádný válec to nebyl, to si nebudeme nalhávat.Celkově týmově to po dlouhé době budilo dojem, že to tak nějak funguje. Nováček Polame se zapracovává velmi slibně, tým zkusil podpořit po zranění i Novotný a pauza na něm nebyla výrazně znát. Je ale zapotřebí si jasně uvědomit, že těžší soupeři a těžší nálože nás  teprve čekají. Samozřejmě v případě, že si necháme naložit. A pevně doufáme, že dostojíte své pověsti, že to lépe umíte na silnější týmy než na outsidery! Teď je zapotřebí 100% fight, wrestle, combact, action a co já vím co ještě  oproti kterému je to pověstné ježdění po prdeli  slabej odvar! Makáááááááááát!!!!

Zvláštní poděkování:

Výkon rozhodčího - férový a rovný přístup k oběma stranám, opakovaně jsme se přesvědčili, že i mládežnické zápasy může a měl by pískat někdo, kdo tomu rozumí, umí si to srovnat a vysvětlito svůj postoj a stanoviska.  Dost bylo "profíků" od piva a sekaný:)!

Cateringové firmě Slovák, Sedlákovi a Brabec za skvělý servis vč. léků na nervy.

Mému osobnímu strážci a držáku Míle Menšíkové nejen za povodňový servis, ale především za "Péťu a Jiřinu"!:)

Doplnění po autorizaci:  kecám, plácám játra... příště nemáme nakopat Kopanině, ale Pragovce... což na stavu věci nic nemění! CHCEME VÝHRU!!!