MD:Újezd n. Lesy 5:0 (3:0)

Vzájemná bilance s naším sobotním soupeřem pro nás dlouhodobě nevyznívá lichotivě, tentokrát jsme si ale tři body doma nechali poměrně přesvědčivě.

Aktivnější směrem k bráně Újezda jsme byli už od úvodního hvizdu - gólmana prověřil nejprve Vízner a vzápětí Vomočil, ale sevření hostující obrany jim nedalo přísliš prostoru pro přesnou mušku.  Volný přímý kop Menšíka ve 4. minutě sice krásně našel Sedláka, ale na druhé straně brány nebyl nikdo z našich připravený dorážet, což se bohužel v tomto utkání ještě několikrát opakovalo.Následoval samostatný nájezd naší trojky s klasickou koncovkou - sám na brankáře a střela přímo do náruče gólmana, scházela jedna klička. Újezd zahrozil po vhazování nebezpečnou hlavičkou, kterou naše jednička zpacifikovala bez větších problémů.  Následující neproměněná šance , kdy Martin Lukáš skvěle urval míč a poslal krásně do vápna, kde ovšem na dorážku opět nikdo, vyvedla našeho trenéra z jeho ostrůvku rovnováhy málem rovnou ústy do louže.  Naštěstí jsme se už po dalších 60 sekundách mohli radovat - přihrávka Koubka mířila přesně na kopačky Míčka a ten pohotově zaúřadoval - 1:0.Újezd mohl odpovědět povedeným rohovým kopem, ale Koubek měl hlavu na správném místě ve správný čas.  Po šanci Novotného, který nakonec svůj únik překombinoval nás soupeř dostal do chvilkového závaru, tutovku zmařil ve skluzu mirošovický expres. Vzápětí Sedlák pochopil, že pro co si nedojde , to nebude a po procházce soupeřova brankáře v poklidu přiložil pod kotel - 2:0. Do změny stran  jsme mohli skórovat ještě několikrát - Vomočilova přihrávka po přesném vhazování Koubka nenašla adresáta, přímák Menšíka potřeboval být o metr menší, Brabec mimo.... Pak ovšem přišla sólová libovka ve stylu "vždyť je to tak jednoduchý" a Sedlák zvýšil na 3:0. Svůj hattrick mohl dovršit už v první půli, ale hodlal nás ještě chvíli napínat, takže v dalším úniku si kličku schoval na jindy a nechal brankáře hostí pochovat míč ve své náruči.  Pro třetí branku si tak naše sedmička dojela na motorce ve 46. minutě. Podobnou akcí mohl zvýšit Vomočil, tváří v tvář gólmanovi ale nedal. Zdálo by se, že Sedlák v tomto zápase jen sóloval, to se ale nezakládá na pravdě, což dokazovala 50. minuta, kdy na jeho přihrávku promáchli jak Švec tak Slovák. Ten si spravil chuť o pár minut později, kdy zamíchal karty před bránou tak, že donutil Újezd k parádnímu vlastenci - 5:0. Ten soupeře rozložil a my jsme s ohledem na výsledek lehce polevili. Ojedinělé výpady hasili v rozjezdu výborně Novotný a Kudrna.  Do konce chybělo 5 minut, když brankáře hostí vyděsil ještě levačkou Lukáš, ale jinak jsme se v poklidu přiblížili závěrečnému hvizdu.

Pro nás výborný zápas i když si samozřejmě musíme přiznat, že složení hostujícího týmu se od minulé sezóny změnilo. Ale i my máme svoje problémy a nikdo se na ně neptá, takže to naše vítězství nijak nesnižuje. V příštím utkání se vzájemně prověříme se Slovanem Bohnice, se kterým jsme ještě neměli tu čest. Jeho dosavadní zápasy: prohra 0:2 se Střešovicemi a naopak výhra 6:3 nad Sokolem Stodůlky . Takže ZODPOVĚDNĚ !:)

Aktuální tabulka  po 2.kole:

k.DružstvoZáp.+0-SkóreBody
1 FK Dukla Jižní Město z.s. 2 2 0 0 11:1 6