TJ Sokol Stodůlky : MD 3:3 (1:0) aneb bod za šest litrů

Jak by se mohlo zdát z nadpisu, snažili jsme se nováčka třídy podplatit. Fakta jsou ale jiná a pravý důvod šestitisícové újmy byl zcela jiný. Ale to bychom předbíhali...

První vteřiny zápasu jasně ukázaly, že si minimáně pořádně zaběháme, protože soupěř sprinty evidentně trénoval. Po úvodním hvizdu si svojí rychlost vyzkoušel Brabec v souběhu s hráčem se stejným číslem na dresu. Naštěstí naše devítka jejich devítku vypoklonkovala, přesto se soupeř dostal záhy znovu k míči a vyzkoušel bdělost Švece v bráně. Brabce to lehce dopálilo a zkusil to střelou zdálky, přičemž domácímu brankáři slušně clonil Kudrna. Třetí minutou prosvištěl Sedlák, otevření skóre bylo nadosah, ale padající patka našemu útočníkovi zakryla mušku (kdo máte doma ségru, prosím posbírat čelenky a sponky a přikládat k dresu č. 7). Co nešlo zblízka, zkusila naše sedmička vzápětí zdálky, ale sítí nepohnula.  Prozatím jsme byli na hřišti aktivnější a dravější, Stodůlky to ale vyvažovali vysokým tempem běhu. V 11. minutě si se blýskl v do té chvíle největší šanci náš nejmladší hráč Adam Cízner, kdy jeho střela lízla břevno a zastihla domácího gólmana naprosto nepřipraveného...jenže chybělo oněch pověstných pár cenťáčků. Ve 13.minutě se soupěři vymstila ruka , která ve vápně zmařila Sedlákův pokus , k pokutovému kopu se postavil náš kapitán a zrovna toto utkání si vybral pro demonstraci hesla, že i mistr tesař se někdy utne. Vomočil minul levou tyč a naše morálka jako by tím na chvíli totálně vypnula. V  18.minutě se utrhlo  domácí  č. 7 a Švec neměl šanci.  A začalo to "bejt marný a začalo to chcípat..."  Ne, že bychom se nesnažili vyrovnat -  slibně vypadal pas Koubka, který se ale nakonec ukázal jako příliš dlouhý pro nohy Sedláka, Brabec zkusil další ze svých dalekonosných střel, Kudrna použil hlavu a to v obou významech, ale nepropasírovali jsme nic tam, kam bylo třeba. Před koncem první půle zkusil ještě zpříjemnit odchod do šaten Vomočil po zemi, ale jeho střela už trpěla vysílením, stejně jako vysoko nad bránu mířící Menšíkova. Na střídačce trpící náhradní trenéři senioři Brabec a Koubek , stejně jako mávající Duben zatím sice nepropadali panice, ale lehké zoufalství jim bylo v tvářích snadno čitelné.

Do drůhé čtyřicetiminutovky jsme nevkročili štastně. Švec sice nejprve silou vůle vleže nohama vykopal míč ohrožující jeho dočasný domov, ale Stodůlky nasadily systém mlýnské kameny mlely a mlely.  Vedrem stojatý vzduch  rozčísl z naší strany až v 55. minutě Sedlák, kdy se pokusil výkopem ala Van Damme vyrovnat. Už už nám letěly ruce vnad hlavu, ale domácí obránce míč mířící za brankovou čáru vykopl do bezpečí. V 57.minutě lehce zaspal Novotný a pokyn domácího trenéra "zkus to konečně levou"  byl vyslyšen - 2:0. Už to vypadalo, že se vezem, ale Vomočil včas zatáhl za záchranou brzdu a po faulu na Sedláka vzkřísil z přímého kopu naději - 2:1. Času bylo ještě dost, cca 2O minut a vypadalo to, že bychom se mohli ještě porvat, jenže minutu po Vomočilově trefě přišla studená sprcha - naši obránci nechali Švece v závaru málem umlátit - ten nejprve 2x vyrazil a potřetí už ho soupeř dorazil... tedy ne Švece , ale odražený míč za jeho záda.  Mohlo být vymalováno, protože oba týmy toho začínaly mít díky neutuchající sluneční lázni všeho plné zuby. Naštěstí domácí polevili  viditelně více než my a toho využil v 72.minutě Sedlák a překvapil domácí luxusním padáčkem.  Časomíra začala ubíhat o to rychleji, oč urputněji jsme se snažili vyrovnat. Nepomohl nám ani náš první roh, který přišel až 4 minuty před koncem. K prvnímu bodu letošného podzimu nás nakonec  dokopala střela Brabce v 77. minutě , kdy přemohl brankáře po zemi, v běhu a z nemožného úhlu. A tady se konečně dostáváme k těm šesti litrům - tolik stály kopačky, které tuhle branku přinesly a přitom to sami odnesly... jak ale prohlásil jejich majitel, na tom nesejde, hlavně ,že máme bod doma.

Svatá pravda. Jako divák a fanoušek vím po prvním zápase a po té, co jsem Vás opravdu dlouho neviděla v akci (a to ani na tréninku) ,  jen jedno - to zas bude dobrodružství!!! Místy možná dokonce detektivka. A sem tam bude vrah i ve vlastních řadách...