FK Union Strašnice „MD“ – FSC Libuš „MD“ 2:1 (0-0)

Po, 5.9.2016, 17:30, hř. Strašnice – tráva

V poslední přípravném utkání před sezónou jsme přivítali na domácím hřišti tradičního soupeře FSC Libuš. Před utkáním mě šokoval, snad nejmenší a nejmladší hráč soupeře, když při příchodu na hřiště „pronesl“ co je to za děti.

V prvním poločase se hrál převážně vyrovnaný fotbal s několika šancemi především na naší straně, které jsme ale nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. A protože naše „děti“ převyšovali soupeře v důrazu a bojovnosti měli jsme lehce navrch. Obrana směrem dozadu pracovala velice spolehlivě a směrem dopředu jsme byli schopni předvést kombinace s náběhy Sedláka, přesto se stav do poločasu nezměnil a zůstal vyrovnaný 0-0. Přesto jsme dál pokračovali v aktivní hře s několika akcemi, kterým scházela buď lepší finální přihrávka, nebo klidnější zakončení. Deset minut před koncem opět soupeřově obraně unikl Sedlák, kterého hosté zastavili až ve vápně faulem a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Vomočil.

Po přestávce jsme nastoupili aktivně a naše mírná převaha vyústila ve vedoucí branku Ciznera (první za MD) po hezkém průniku Sedláka a jeho střele do tyče. Bohužel, jek je naším zvykem, po vstřeleném gólu jsme polevili, a náš nedůraz a nedorozumění soupeř po necelých dvou minutách potrestal vyrovnávací brankou, kdy hezkou střelou z poza vápna překonal Cebulu. Přesto jsme dál pokračovali v aktivní hře a deset minut před koncem unikl hostující obraně opět Sedlák, ta ho zastavila až ve vápně penaltovým faulem. Nařízený pokutový kop s přehledem a jistotou proměnil Vomočil a určil tak konečný stav 2-1.

Dnes jsme podali velice solidní výkon, na kterém se dá stavět, je potřeba zapracovat na finální fázi a větší podpoře útoku od obrany. Samostatnou kapitolou je proměňování šancí. Uvidíme v sobotu na prvním mistrovském utkání ve Stodůlkách.

Sestava: (CEBULA) – KOUBEK, BRABEC, KUDRNA, NOVOTNÝ – CIZNER, MENŠÍK, VOMOČIL, BERNER - SEDLÁK,KOLÁŘ

Střídali: Vízner, Slovák, Zitta J.

Branky Unionu: Cizner, Vomočil pen.