TJ Praga:MD 1:2 (0:2)

Pragovka nás po čase přivítala novotou vonícím zázemím, takže zatím co se kluci převlékali, fanoušci zaujali místa v závětří u hokeje s Dánskem.

S odbitou pátou hodinou odpolední úvodní hvizd odstartoval utkání pěkně zostra - hned po minutě Cebulovu připravenost vyzkoušeli místní přímým kopem těsně nad břevno. Zhruba do 17 minuty jsme sledovali divácky neatraktivní podívanou  sem tam přerušenou dělovkou míčem do něčí hlavy . To jsme ještě netušili , že nás čeká daleko větší maso. V 17. minutě se utrhl druhý nejmladší z našeho týmu Vlček a po přihrávce Boubína, který opět avizoval, že ho to nebaví ( na hřišti to ale tentokrát znát nebylo, až v šatně, kde jako jediný nedal z oslavného pokřiku ani verš:)), jsme si zapsali na účet první čárku.

Soupeř v dalších minutách sice několikrát zahrozil, ale Koubek s Brabcem působili jako sehraná úklidová četa a bez problémů vraceli balon na polovinu Pragovky. O brejk se pokoušel Vízner, Menšík, Sedlák i Vomočil, ale nebylo dáno. V 25. minutě Vomočil z přímáku orazítkoval pouze podezdívkou.  V 31. minutě se do balonu opřel Menšík a Jaroš šťastně předbaletil svůj spodní pařátek na správné místo ve správnou dobu - jeho teč nasměrovala míč za záda gólmana domácích.  Do půle zkusil ještě znovu Vomočil nad a naší branku pro změnu nebezpěčně lízl soupeř o břevno.   Na stavu se ale do odchodu do šaten nic nezměnilo a stav 0:2 trval.

Po změně stran se zkoušel opakovaně prosadit Vízner, ale neúspěšně. Třetí branka byla cítit ve vzduchu - Sedlák překopl, Menšík sloupl lak z tyče, bohužel z té venkovní strany. S ubíhajícím časem se na obou stranách fotbal tak nějak vytratil, naši zvláčněli  a u letargie je vytrhlo až po 60 minutách obvyklá Cebulova herecká vsuvka, kdy si zahrál Naše furianty procházkou téměř až na půli. Trenérova krční tepna byla v tu chvíli jasně viditelná až na tribunu. Naši začínali vypadat, jako kdyby běželi pardubickou bez koní. V 64. minutě se hlásil o střídání náš kapitán, ale trenér jeho jasnou výzvu tiše přešel. Vomočilovo "Já už nemůžu ty vole" tak vyznělo do prázdna.  Frustrace kapitána Pragovky na druhé straně vyústila ve žlutou kartu za odkopnutý míč, vzápětí se žlutilo našemu  Menšíkovi.  V 70. minutě zachránil přepychovým skluzem obrovskou příležitost domácích Sedlák, za což ho vzápětí soupěř odměnil dělovkou do reprodukčních orgánů, až ho to položilo. Ani to ale trenéra nedonutilo střídat, zřejmě tušil, že bude lepší , když to Sedlák rozběhá, což se ukázalo jako pravdivé, neboť vzápětí poslal přihrávku Slovákovi, jehož zakončení ale domácí pokryli.  7 minut  před koncem nás Pragovka zavřela do svěráku a chtělo se říct " kristaboha ať už je konec, nebo se pozabíjejí" . Urputná snaha domácích vyústila v 75. minutě v kontaktní gól na  1:2. Výsledkem urputné snahy o udržení 3 bodů do tabulky bylo odklizení ležícího útočníka Pragovky za bránu po srážce s Cebulou. Jeho hlava následně málem putovala za ním - vrhl se po míči současně s holení zasahujícího Koubka - znělo to dutě a stejně dutá byla i boule na holeni našeho obránce.

Suma sumárum: Vomočil s jazykem na vestě, na pár dní nefunkční nářadí Sedláka, Koubkova holeň s výrustkem a rašící Cebulův paroh. Pořád lepší než zpřetrhaný stehení sval domácího útočníka.  Chvílemi holomajzna, ale bojovný výkon se srdcem na pravém místě. Všichni bez rozdílu. Vlček se blýskl parádním gólem a o 3-4 roky mladší Cízler bojoval vítečně. 3 body doma a to se počítá. Aktuálně 18 bodů, 8. příčka.  Pokud chcete na 7. , pak je bezpodmínečně nutné přidat další 3 body v sobotu doma s posledními Satalicemi. Přidat, nepodcenit!