MD:Chabry 4:1 (2:0)

Konečně jsme se doma podívali na přírodní trávu a i když je její kvalita trochu diskutabilní, určitě nabídla ve slunečném počasí herně lepší prostředí než rozpálená umělka.

Hned po úvodním hvizdu ukázal Sedlák kdo je ve Strašnicích doma a vyděsil hostujícího brankáře rychlým únikem.  Odpovědí byl okamžitý brejk hostí, šanci zmařil rychlým dostoupením Koubek.  Následovala chaberská "chvilka poezie" - roh a přímý kop po faulu Sedláka, který skončil těsně nad břevnem naší svatyně. Vzápětí si Sedlák došel  do šestnáctky pro faul osobně a Vomočil proměnil přímák luxusně , když našel skulinu v obranném valu Chaber. Branka nás klasicky nakopla a další minuty jsme hostům moc šancí k projevu nedali. Týmová práce vzbudila k nadstandartnímu výkonu dokonce i Boubína:).  V 15. minutě zkusil poslat míč za obranu hostí Jaroš , našel Víznera, kterému vystavil stopku obránce hostů. Skvěle školil chaberské hráče Míček a jedinou tutovku Chaber v této fázi utkání zmařil Brabec. Mega šanci ve stylu "to bych si fakt dal facku" promarnil  Menšík, až tomu sám nemohl uvěřit.  Tutovku si v 25.minutě dovezl až do vápna opět Sedlák, jasný faul byl cítit na míle daleko neodpískanou penaltou. Náplast si koupil sám  -v závaru před bránou nastavil hlavu přesně tam , kam měl a síť se vlnila v rytmu 2:0. A ta tohoto stavu se oba týmy odporoučely do kabin.

Po pauze jsme se blýskli dvěma šancemi, bohužel bez navýšení skóre - nejprve minul o pár centimetrů Vízner a vzápětí to zkusil hlavou Fales. Lehce jsme polevili a to byla pro hosty okamžitá výzva, propadli jsme už na půli a jasné exekuci za tuto trestuhodnost zamezil Koubek, který svým stíháním útočníka hostí nedal prostor k přesné střele. V 50.minutě nás zachránil zákrok našeho gólmana, který předvedl něco mezi baletem a kung-fu , ale bezpečně to zafungovalo. A pak už si došel pro hattrick Sedlák -nejprve únikem na 3:0 a vzápětí padáčkem na 4:0.  Pokusy Chaber sice vypadali efektně, jeden z hostí dokonce vystřihl vcelku pěkné nůžky, ale střely naštěstí nenacházely ten správný terč anebo je s přehledem likvidoval Cebula.  Namlsáni výší skóre jsme začali lehce vypouštět, za to se ujali akvitity hosté, spálili ale jednu šanci za druhou, v těch chvílích nás podržel nejen gólman, ale i fobalový bůžek měl co dělat. Přesto zcela spravedlivě využili Chabry naší nezodpovědnosti pro čestný gól.Do konce utkání chybělo zhruba 10 minut a po slibné akci Vomočila, kterou odnesl sílící vítr do postranní sítě a důrazné hře Bernera  jsme usnuli. Propadali jsme a pak to horko těžko s funěním doháněli (přecejen nejsme zvyklí na přírodní trávu a v druhé půli to bylo dost viditelné), opět jsme si mič posílali dokola na dvou metrech a kolem se dala cvičit spartakiáda. Přes opakované výzvy trenéra přes lajnu, přes lajnu, přes lajnu (až to vypadalo, že nabádá své svěřence k drogovým hrátkám) jsme svědomitě posílali míč do středu, kde jsme ho potom těžko zpracovávali. Naštěstí čas už hrál pro nás a jak bylo následně řečeno "chtělo jsme to taky udělat trochu napínavý":). Týmový výkon, jak bychom si ho představovali - bojovný, fotbalový, pokud by byl bez výpadků, pak by to bylo luxusní.

A pak už jen tekl mozek z lebky:)... což je doufejme povzbuzující nejen do příštího utkání ale také co se týká chuti docházet na tréninky.

Já vím, že je jednodušší hledat si výmluvy a mastit na to, lenost je svině. Ale když nic tak byste to aspoň nemuseli kazit těm, co chodí a pak si tam v pěti můžou cvrnkat kuličky. Zodpovědnost... to byste snad mohli vědět co je. Abyste si jednou nevzpomněli, až Vám bude v životě sakra chybět! No jo, ať si mele kráva co? Veřte nebo ne, ale  fakt to s Váma myslí dobře:) Stejně jako když Vás nutí používat to, co jste se naučili už v mateřské školce - pozdravit...

Příští utkání v neděli 15.5.16 venku na Pragovce, výkop 17.00, sraz 16.00 tam. Omlouvá pouze zlomená noha a čtyřicítka horečka. Všechno ostatní se dá na 80 minut překonat.