Dukla JM:MD 7:2 (4:0)

Že si na umělku na Jižní Město jedeme pro 3 body, na to by si asi nikdo nevsadil ani po 10 pivech. O bodíku jsme mohli tajně snít a doufat, že zázraky se dějí a že občas bývá konstalace hvězd nakloněná českému přísloví "chodí štěstí dokola....".   Já už tušila průser před zahájením utkání - místní hráči sborově a nahlas pozdravili a celkově působili vychovaně a disciplinovaně, což se na hřišti znásobilo. Za celé utkání nebyl slyšet kromě střídání jediný pokyn trenéra - Dukla věděla co a jak má hrát, v klidu a s přehledem. Přesto si troufnu říct, že jsme prvních dvacet minut drželi krok a to i přesto, že si Menšík v tomhle utkání vybral svůj smolný den. Nejen že chytnul žlutou kartu ( i když faul nebyl žádný alá  první liga), ale následně školácky chyboval při přímém kopu domácích a umožnil tak místnímu hráči s č.2 otevření skóre v 15. minutě brankou tzv. "z ničeho" -  - 1:0. O brejk se hned vzápětí pokusil Sedlák a už to vypadalo, že se "oplatky pečou",ale míč nenabral úplně patřičný směr. V 16. minutě jsme byli svědky rohového kopu Dukly a tak trochu nám připadalo, že Dukla trénuje ty rohy asi tak nějak jako my...žádná hlava, žádná noha, jen guláš. Přímák Menšíka o 4 minuty později už měl směr i razanci, ale bohužel neomylně zamířil přímo do rukavic gólmana. Ve 22. minutě zkusil trenér oživit hru střídáním - nastoupili Slovák a Polame, ale my už jsem tak nějak chytli smyk a ABS nefungovalo. A Dukla to brala hákem:pokusu hlavičkou po přímém kopu moc nechybělo, dalšímu přídělu zabránil Boubas a Vomočil na poslední chvíli, přičemž ten druhý si u toho došel pro žlutou. V 28. minutě to začalo špatně už u Kudrny a než jsme se probrali, byl tam druhej fík - 2:0.

Pokud jsme doposud hráli jakž takž vyrovnanou partii, tak to právě v téhle minutě skončilo. Vepředu jsme byli nedůrazní a vzadu zbytečně zmatkovali, i když kolikrát bylo hafo času rozhlídnout se a trochu to promyslet. Prověrku domácího strážce brány provedl ještě Slovák, ale pak už jsme se vezli:

3:0 - gól , ke kterému nebylo co dodat, snad jen poklonu nad vyseknutými nůžkami

4:0 - tentýž hráč sice bez nůžek ale naostřil to stejně

A to ještě klobouk dolů před Jiřinou, který tentokrát jen nevyrážel, ale opravdu chytal a pochytal v tom soustavném obtesávání v poslední desetiminutovce první půle co se dalo!

Do šatny to nebyl veselý odchod, co si budem povídat. Kupa individuálních chyb a nepřesností. Zklamaný kapitán, jen kroutil hlavou. A právě on osm minut po zahájení druhého poločasu předvedl, co to je důrazně dorážet. Nepohrdl přihrávkou od Boubase a tak urputně to rval směrem k bráně, až to tam padlo!

4:1 a řeklo by se času dost s tím něco udělat. Vomočil zkusil ještě oplatit góla padáčkem, ale parašutista asi zatáhl za brzdu moc brzo. Načež si počtvrté vyšlápl místní střelec Zechen Li  pěkně sám a na pána - 5:1.  Švec v lehu zachránil další tutovku, ale pak nás definitivně sundala penalta v 58. minutě, kdy se z hlediska diváka mohlo zdát a taky zdálo, že si jí sudí vycucal z prstu, ale po konzultaci při konečném zápisu vyšla najevo jako oprávněná a kartu nám díky tomu , že faul nebyl " nijak prasácký" naštěstí neudělil, i když by samozřejmě mohl. Každopádně i když Švec šel ve směru střely, domácí exekutor proměnil - 6:1.

Ostudné skóre vylepšil na 6:2 Sedlák po VPK Vomočila a konečných 7:2 pečetili v 63. minutě domácí. To už bylo na "prokristapána a prooooooooooč", protože jsme tak nějak už jen pardon, ale čuměli jak tele na vrata. Všichni při tom, nikdo nic a nikdo za nikoho.

7. místo v aktuální tabulce jsme si sice udrželi, ale dost nám dýchá na záda Junior - chybí mu jen jeden bod. Naše 2 branky v tomto utkání "pošpatnily" skóre Dukly, a právě o ně je odsunuly na 2. místo za momentálně vedoucí Ďáblice, které si smlsly na Chabrech 14:0!!! Hnus.

Příští utkání doma s Přední Kopaninou (neděle 30/10/16, výkop 14.30, nástup 13.30) s největší pravděpodobností nestihnu, což ale neznamená, že si nebudu kousat nehty... Bude chybět Vomočil, takže musíte jezdit i za něj. A jako vzteklí, pokud nechcete spadnout z příčky. Kopanina je 5., ale skóre 21:16 není bůhví co! A poslední vzájemné utkání jsme sice krutě projeli, ale taky si dobře pamatujeme, že výkon to byl nadmíru bojovný a že chlapci z Kopaniny byli lehce "nevyrovnaní", pokud jste jim brali hračky, i když pravda, že s bohnickými borci se to srovnat nedá.

Jiřino - jde to nahoru, poměr vyrážení a chytání si sakra vychytal, drž level , diriguj si víc obranu, víš co potřebuješ, tak si o to řekni!

Petře - dej do toho všechno - důraz, důraz, rychlost,rychlost nekoukej napravo nalevo a masti to tam! Podrž si to u nohy, to taky umíš, předkopni si jen na jistotu, když víš, že nemá šanci tě udělat!

Kubo - nech Černýho Petra doma, už máš vybráno! Hlavu nahoru, energii do nohou, rozhlídni se a jeď! Na Barcelonu zapomeň, na to trávu nemáme.

Lukáši - tělo si dáš, kličku dáš, podržet to umíš, poslat to umíš, domluvte se s útokem, jak to potřebujou, jak to chtěj - to sakra musí jít!

Dane - ne až v 60. minutě, ale od začátku buď nas.... , svědčí Ti to! Urvi to a jeď dopředu. Co jsou hroudy na Unionu proti bahnu a ostnatýmu drátu!!!

Adam, Martin, Filip - mladší,někdy menší ale technika je,  nebojte se toho, tak je o hlavu větší NO A CO! Šikovnější nebude !Představte si třeba tu nejhorší mrchu učitelku (to je ode mě fakt výchovný, omluva všem hodným pí uč.:))a jděte do ní!

Mára - Tobě nechybí ani jedno, techniku máš, rychlost taky, rveš se. Zkus to držet zuby nehty, zasekni háček a nepouštěj!

Mates - zabejči! Ty to umíš nohama i hlavou, jenom jí zvedni ať máš přehled a tahej to před sebou! A ty si nepředstavuj učitelku, zkus si promítnout taťku a to bude válec!:)

Davide - jedovatá levá, ale jak sršeň, cpi se dopředu, ať neztrácíš v soubojích! Padne jednou, padne zas! Boubas - pokud nás poctí návštěvou, připravte si kluci jehlu a píchněte mu jí za ucho, tam je bod úsměvu a dobré nálady. Nedokážu si představit, co by na tom hřišti předvedl, kdyby ho to bavilo!

Patriku J. - můj obdiv, kam sis to posunul v hlavě! Zakousni se, každou větu, kterou chceš zařvat narvi do míče a nalez ne na ně, ale před ně, ať nemají čas. A Ty budeš mít vyhráno!

Tomášové - oba: jeden rychlost, druhý technika. Buď si to půjčte, nebo na tom zamakejte. Oba jste se zvedli nahoru, o tom žádná, Tomáš V. potřebuje trysku k zadeli a Tomáš B. přilepit míč k noze a chodit s ním i spát!

Mičuda - rychlost máš v sobě, nenech to spát! Otravuj, až z Tebe upadnou, protože to nečekaj, že bys tolik energie mohl vůbec mít!

Patriku K. - trénink, trénink, trénink. Lehnout, vstát, lehnout, vstát a pořád dokola. 100x hubou do louže a zase na nohy. Dáš to!

No a Vomo - Ty si můžeš tentokrát akorát kousat nehty se mnou!

HLAVNĚ SPOLU PROBOHA MLUVTE!!!

Chytrá jak rádio, Vaše paní vedoucí:)

MD:TJ Praga 1:1 (1:1)

Rozpaky. To je asi to správné slovo charakterizující sobotní domácí utkání mladšího dorostu.

I ten jediný gól Sedláka v 11. minutě po přihrávce Vomočila se došoural do brány tak nějak rozpačitě.  Za celých 80 minut zápasu jsme jinak nedokazáli donutit hostujícího brankáře ke kapitulaci a to přes to, že v bráně stál jeden z hráčů, nikoli kovaný gólman. U nás to naopak zavánělo problémem v 8. minutě, kdy si Švec poprvé úspěšně sáhnul na míč. Po několika nepřesvědčivých akcí na obou stranách jsme pak skórovali výše uvedenou brankou Sedláka a i když jsme se z ní samozřejmě radovali, byla z to taková ta z kategorie "šudla". Vzápětí letěla naopak na  našeho gólmana dělovka z dálky, která lízla břevno naštěstí z té horní strany, jinak by naše jednička měla asi  smůlu. Stejně tak mohli hosté proměnit přímák ve 20. minutě , ale naštěstí jako pak v mnoha dalších pokusech mířili přesně mezi dvě rukavice Jiřiny.  A nám by na  druhé straně slušeli dresy s nápisem PYROMANI - s vysokou produktivitou jsme pálili jednu šanci za druhou ani tradiční povel, tentokrát lehce pozměněný z úst kapitána "pojďte na ně nalézt" , nezabral. Ve 30. minutě mohla Pragovka vyrovnat po faulu Menšíka, který zřejmě pln dojmů z tanečních předvedl lehkou exibici ve vápně a přímý kop byl opravdu proveden z nebezpěčné vzdálenosti, naštěští ani hosté zřejmě netrénovali na střelnici trefu do černého. Náprava ale přišla o 4 minuty později, kdy Pragovka proměnila samostatný únik bez asistence našich stoperů - 1:1.  Hazard vzadu se prostě nevyplácí.

Přestávku beze zbytku vyplnil řev  trenéra linoucí se bez přerušení z šatny  hostí. U nás proběhla pauza klidněji, ale ani jeden z těchto přístupů se neukázal jako rozhodující. Druhou čtyřícítku ale začala Pragovka lépe a v rychlejším tempu než my. Po dalších deseti minutách a dalších střel z alba mimoň se vydal na špacír náš trenér a chvíli to i vypadalo, že nás opustí, jak s ním emoce lomcovaly. Zbylý čas jsme sice strávili jakouž takouž snahou o urvání tří bodů, ale snaha byla oboustranná a vyšla naprázdno.

Plejáda promarněných šancí s tahem na bránu:

Cízner - slibné akce opakovaně, bohužel síla na důrazné zakončení chyběla, několikrát poslal i pěkný centr do šestnáctky

Sedlák - není každý den posvícení, samostatné úniky jsou řešením jen občas a na ten jeden opravdu luxusní mu vystavil stopku přemotivovaný pomezní, holt každý není Vomočil st.

Lukáš - pokus zmařila náruč gólmana

Vomočil - i když ne ve své kůži po prodělané viroze, zkoušel to zejména zdálky, ale bohužel mimo bránu

Slovák - v několika šancích, nezaskóroval ani pravou ani levou

Menšík - slibný přímý kop i pěkně zakulacený roh

Koubek - střela zdálky a promarněná přihrávka Sedláka, která nesedla jak měla

Bašta - únik zmařený oboustranným  svěrákem obrany Pragovky

... pokud jsem něčí upřímnou snahu přehlédla, upřímně se omlouvám.

Následující  řádky  jsem zvolila po pečlivé úvaze k tomu, co nás čeká v příštích utkáních - vstupujeme do té kritické fáze bojů s horní částí tabulky a moc ráda bych se dočkala překvapení, fakt mi věřte. Ale spíš se bojím, že budeme nasraní, frustrovaní a zklamaní. Roky hrajeme defenzívní fotbal, teď umocněný tím, že dobře víme, že brankáři nám prostě nevyrostli. Těžko, ač by se nám to líbilo, můžeme chtít po becích, aby suplovali zálohu. Brejky budou s lepšími týmy čím dál rychlejší a vracet se náročnější. Rozhodující úlohu ale můžou sehrát u rohových kopů a dalších standartek na půli soupeře, tam by se prosadit mohli a měli! To  je náš největší průser - velký vápno, malý vápno, metr před brankovou čárou a my prostě NEJSME SCHOPNÍ ZABOHA TO TAM DOSTAT. Záloha složená aktuálně z nejmladších v týmu... hrají na hranici svých možností a nejde jim to vůbec špatně, ač z hlediska tribuny nějak nedokážeme pořád pochopit záměr  dvou nejmladších na jedné straně.  Vepředu nám slibně vyrostl do krásy Sedlák, ale kromě Vomočila si  na první dobrou s nikým dalším moc nerozumí, i když v posledních zápasech vídáme i jistou souhru s pasy za obranu od Koubka. A co si budeme říkat, první zápasy nás nechal Petr i Ondra dost gólově namlslat a teď máme hlad!!!  Snad by to mohlo prolomit posunutí Brabce, který v tomto zápase chyběl. A ani Novotný se nebojí vyhnat hru dopředu. Do hry by se měl po absenci pomalu  vrátit i Míček.  Potenciál je na vzestupu i u obou Tomášů, ale důraz a tečka chybí, jako by se v poslední chvíli zalekli odpovědnosti.

Takže obavy jsou ale předposranost je zbytečná. A jednu víru stále máme - překvapení. A to se může konat bez ohledu na  nadílky, které náš příští soupěř  Dukla Jižní město rozdal v odehraných utkání - 7:0 Pragovce, 8:0 Stodůkám, 4:1 Kopanině, 5:2 Střešovicím, 6:1 Bohnicím.... a dnes hraje s Chabry, což jim asi hlavu nezamotá. Skóre 30 vtřelených a 4 obdržených branek svědčí o tom, že se naši vzadu asi dost zapotí. A jestli to vepředu nebude padat, je to v pasti.

Takže hrrrrr na ně! Sedmé kolo sobota 22.10., výkop 13.30 a pozor hraje se na UMT! Hřiště Mikulova (za základní školou Mikulova).... budeme tam. Ale zbytek je jen a jen na vás kluci.

SK Dolní Chabry: MD 1:2 (0:2)

Utkání s Chabry bylo typickým příkladem toho,že fanoušek klidně zmokne,  zmrzne a umře na rýmu, když se může podívat na pěkný fotbal.

A že byl! Rozdíl oproti minulému výkonu doma s Juniorem byl tak do očí bijící, že se to nedalo přehlédnout. Těžko říct, co to způsobilo, možná studená a mokrá sprcha shora, možná jasná zpráva z posledního utkání, že tudy cesta nepovede.   I když nebyla k vidění bůhví jaká gólová nadílka o příležitosti nebyla nouze. Zajímavá byla už byla už úvodní pětiminutovka, kdy naše až neuvěřitelná aktivita domácí zaskočila - zblízka i zdálky zkusili brankářskou pohotovost Sedlák, Koubek , Vomočil i nově v záloze hrající Brabec. V nové roli vizionáře se představil i Slovák starší, který v úvodu 31. minuty vyvěštil  při našem rohu , že to tam tentokrát padne. A padlo. Menšík poslal balón krásně do vápna, kde čekalo kupodivu několik našich připravených hlav. A na podruhé to byla hlava Toma B. , která nasměrovala míč do sítě. Byl to jeho první zářez v týmu, což nás samozřejmě povzbudilo, protože přestože jsme prvních 20-25 minut na hřišti dominovali, nedařilo se nám vsítit. Střelecky jsme se sice snažili, ale pokusy končili většinou v rukavicích  chaberského Navrátila.  Ve 33. minutě se prosadil i náš aktuálně nejlepší střelec Sedlák (aspoň z mého pohledu, opravte mě, pokud to tak není, protože rozhodčí připsal branku Míčkovi).  Hned minutu na to ale vyrobil jinak celý zápas perfektně hrající Menšík chybu jak z učebnice a naservíroval útočníkovi domácích lahůdku i se šlehačkou. Domácí kapitán neváhal a smlsnul si  1:2. A stále pršelo, jen se lilo... mokrý terén, mokrý míč, mokré kopačky, mokrá záda... Mokropsy... na hře to začalo být cítit, nohy ztěžkly, pády a skluzy, místy dost nebezpečné se množili jako houby po dešti.  S vědomím, že  skóre 1:2 je to nejvachrlatější (to je čeština co?:)), jaké může být, zkusil Vomočil v poslední minutě první půle  přidat uklidňující branku střelou zdálky, ale bezúspěšně. Stejně tak navázal ve 43. minutě Sedlák, kdy domácí obránce zatáhl za záchranou brzdu v poslední možné chvíli i za cenu žluté karty, jinak si dovolíme říct, že by samostatný únik naše sedmička určitě proměnila. Na naší straně se zažlutilo Švecovi a v neutuchajícím dešti byly k vidění další a další pokusy o branku  na jistotu. Pokusy ze hry i ze standartek ale jen naznačovaly... bez koncovky. Ale pořád to byl fotbal a to z obou stran i když v posledních minutách už se vařilo z vody, které bylo fakt po kolena.  Z obavy o udržení skóre zaznělo z trenérského stanoviště v 74. minutě dokonce i ono pověstné "nalezte na ně!", i když bylo jasné , že tak kloužou, že by se na nich stejně nikdo neudržel. A to bychom samozřejmě nebyli my, abychom si v koncovce neprožili nějaký ten infárktek. Dvě minutky do konce a po té, co byl míč zakopnut , aby se vzpamatoval ležící hráč, byla situace ve vyhrocené koncovce a touze po vyrovnání ne úplně správně pochopena a náš gólman neviděl jinou cestu než zákrok na útočníka, za který byl následně vypoklonkován na lavici. Do brány se postavil náhradník Švec a čelil pokutovému kopu, který, jak je známo, nelze chytit, jen špatně chytnout. Připomeňme, že běžela poslední minuta a domácí měli na kopačce téměř tutové vyrovnání , který by jim navíc přineslo úplně první bod sezony! Přesto férově penaltu "zakopli" a vysloužili si tak pomyslně u nás ještě nezdomácnělou zelenou kartu a náš dík.

S našimi sedmi body jsme se aktuálně usalašili na sedmém místě, pouze o skóre za šestou Kopaninou, se kterou hrajeme příští zápas v sobotu doma. Zápas s Chabry jsme sice zvládli, ale žádný válec to nebyl, to si nebudeme nalhávat.Celkově týmově to po dlouhé době budilo dojem, že to tak nějak funguje. Nováček Polame se zapracovává velmi slibně, tým zkusil podpořit po zranění i Novotný a pauza na něm nebyla výrazně znát. Je ale zapotřebí si jasně uvědomit, že těžší soupeři a těžší nálože nás  teprve čekají. Samozřejmě v případě, že si necháme naložit. A pevně doufáme, že dostojíte své pověsti, že to lépe umíte na silnější týmy než na outsidery! Teď je zapotřebí 100% fight, wrestle, combact, action a co já vím co ještě  oproti kterému je to pověstné ježdění po prdeli  slabej odvar! Makáááááááááát!!!!

Zvláštní poděkování:

Výkon rozhodčího - férový a rovný přístup k oběma stranám, opakovaně jsme se přesvědčili, že i mládežnické zápasy může a měl by pískat někdo, kdo tomu rozumí, umí si to srovnat a vysvětlito svůj postoj a stanoviska.  Dost bylo "profíků" od piva a sekaný:)!

Cateringové firmě Slovák, Sedlákovi a Brabec za skvělý servis vč. léků na nervy.

Mému osobnímu strážci a držáku Míle Menšíkové nejen za povodňový servis, ale především za "Péťu a Jiřinu"!:)

Doplnění po autorizaci:  kecám, plácám játra... příště nemáme nakopat Kopanině, ale Pragovce... což na stavu věci nic nemění! CHCEME VÝHRU!!!

MD:Junior Praha 2:4 (1:2)

Olad es an ot tavíd kat od ýtásed ytunim....

Nerozumíte tomu? Stejně tak já zase bohužel nerozumím vůbec tomu, co jsem dneska viděla:(

Během prvních pěti minut jsme měli k dispozici 4 rohové kopy z nichž jsme nevyždímali ani kapku. Standartky se rozmnožily o dva přímáky z ohrožující vzdálenosti, ale ani Vomočil ani Menšík si s nimi úspěšně neporadili, že by se někdo další snažil o dorážku ani ťuk. První čtvrthodinu jsme se pohybovali  téměř výhradně na půli hostí a neproměnili jsme jedinou šanci. Vzhledem k počtu standartek bez jediného většího ohrožení branky bychom se měli zamyslet tím, zda a co vůbec máme natrénováno, protože tohle a následující jsme předváděli naposled snad v přípravce, bože!

Junior přijel se soupiskou složenou výhradně z 01 a 02 hráčů, ale bez zbytečného respektu. Což se projevili v 15. minutě, kdy jeho první a do té doby jediná střela bezpečně doputovala za Švecova záda. Ještě chvíli se mohlo zdát, že z toho se nestřílí a že se vlastně, vzhledem k naší herní převaze, nic neděje a nemusíme se bát. Jenže opak byl pravdou. Sice jsme následující zhruba čtvrthodinku ještě lehce sem tam něco předvedli  - např. Vomočil přímý kop, který se hlavou snažil usměrnit Kudrna nebo Slovák , který si do slibného úniku nechal postavit ofsajd. Nic dalšího nestojí za zmínku. Za tuto dobu se Junioru povedla celá druhá střela na branku. Jenže hned tu třetí v 31. minutě  opět proměnil. Lidově řečeno - z lejna  nejen upletli bič, ale ještě s ním sakra zřetelně zapráskali. A ještě než zvuk dosvištěl, už se k naší síti snášel další přesný a takzvaně tutový gól, který nakonec s velkým štěstím škrtnul kopačkou mimo tyč Koubek. 34. minuta nám přecejen přinesla závan radosti - náš střední záložník z voleje krásně zavěsil náš kontaktní gól a v následném brejku nás podržel Švec, když vyrazil jedovatou střelu hostí.  Stejně jako v utkání s Bohnicemi jsme marně doufali , že do toho v druhé půli vlítnem a ukážeme co umíme.  Opak se stal opět smutnou pravdou. A netrvalo ani 120 sekund a skóre se zvedlo na 1:3. Že se tak stane, bylo z pohledu diváka jasné už ve chvíli, kdy se hráč Junioru rozbíhal k přímému kopu a my jsme stáli bez sebemenšího pohybu pěkně vyrovnaní v lajně jak špačci na drátě.  A přesto jsme přecejen ještě chvíli žili, další přímák načechral Menšík na hlavu Sedláka a ten usměrnil míč naprosto přesně 2:4.  Znovu Sedlák zkusil rychlý brejk a po něm si Slovák šanci nechal ukopnout.  Následovalo 10 minut totální holomajzny, co nezvoralo oraniště , zvorali jsme s přehledem sami. Klasika - přihrávky do nikam, na koleno, na tělo , do pasu nebo na kopačky soupeře...A už nám  prostě za zadkem hořelo. A my nejen, že jsme nehasili, ale nám se tak nějak ani nechtělo před ohněm aspoň zdrhat. Chvílemi dokonce i náš pomezní nabíral vyšší rychlost, než naši hráči.  A protože nám jasný průser nestačil, vyškolil nás Junior další standartkou, na kterou neměl Švec vzhledem k výšce šanci dosáhnout - 2:4. A když si ještě půl minuty před koncem ve vápně Koubek nechal nohu před útočníkem zbytečně dlouho, mohlo to být dokonce 2:5. Švec ale už další fík nepřipustil, naštěstí.

Tak já nevím... čekáte písemnou pozvánku dopředu, abyste chodili tím správným směrem??? Čekáte, že když necháte do nekonečna Sedláka sólovat a dívat se z povzdálí, jestli to tam protlačí , že se budem radovat z bodů??? Tenhle zápas rozhodli standartky - měli jsme jich 2x tolik, než soupeř a co z nich??? Vědí vůbec někteří z Vás, že máte DVĚ NOHY???? A  nakonec se na to vybodli i Ti hráči, kteří jinak projevují i totálně vyždímaní vysokou morálku, to je taky na pováženou....

Chytrému napověz, blbého kopni... Stále ještě Vás považuji na inteligentní a proto se pokusím Vám dát návod. Chytří pochopí a s blbama to stejně nemá význam táhnout... Víte, kdo to je Danggali?

Klikněte, čtěte, hledejte mezi řádky... a pokud se k tomu naučíte ještě pořádně nahlas štěkat, nemusíme jít příští zápas domů s nulou. Protože jinak si nedokážu představit, co budete dělat v utkání s horní částí tabulky!

MD:Újezd n. Lesy 5:0 (3:0)

Vzájemná bilance s naším sobotním soupeřem pro nás dlouhodobě nevyznívá lichotivě, tentokrát jsme si ale tři body doma nechali poměrně přesvědčivě.

Aktivnější směrem k bráně Újezda jsme byli už od úvodního hvizdu - gólmana prověřil nejprve Vízner a vzápětí Vomočil, ale sevření hostující obrany jim nedalo přísliš prostoru pro přesnou mušku.  Volný přímý kop Menšíka ve 4. minutě sice krásně našel Sedláka, ale na druhé straně brány nebyl nikdo z našich připravený dorážet, což se bohužel v tomto utkání ještě několikrát opakovalo.Následoval samostatný nájezd naší trojky s klasickou koncovkou - sám na brankáře a střela přímo do náruče gólmana, scházela jedna klička. Újezd zahrozil po vhazování nebezpečnou hlavičkou, kterou naše jednička zpacifikovala bez větších problémů.  Následující neproměněná šance , kdy Martin Lukáš skvěle urval míč a poslal krásně do vápna, kde ovšem na dorážku opět nikdo, vyvedla našeho trenéra z jeho ostrůvku rovnováhy málem rovnou ústy do louže.  Naštěstí jsme se už po dalších 60 sekundách mohli radovat - přihrávka Koubka mířila přesně na kopačky Míčka a ten pohotově zaúřadoval - 1:0.Újezd mohl odpovědět povedeným rohovým kopem, ale Koubek měl hlavu na správném místě ve správný čas.  Po šanci Novotného, který nakonec svůj únik překombinoval nás soupeř dostal do chvilkového závaru, tutovku zmařil ve skluzu mirošovický expres. Vzápětí Sedlák pochopil, že pro co si nedojde , to nebude a po procházce soupeřova brankáře v poklidu přiložil pod kotel - 2:0. Do změny stran  jsme mohli skórovat ještě několikrát - Vomočilova přihrávka po přesném vhazování Koubka nenašla adresáta, přímák Menšíka potřeboval být o metr menší, Brabec mimo.... Pak ovšem přišla sólová libovka ve stylu "vždyť je to tak jednoduchý" a Sedlák zvýšil na 3:0. Svůj hattrick mohl dovršit už v první půli, ale hodlal nás ještě chvíli napínat, takže v dalším úniku si kličku schoval na jindy a nechal brankáře hostí pochovat míč ve své náruči.  Pro třetí branku si tak naše sedmička dojela na motorce ve 46. minutě. Podobnou akcí mohl zvýšit Vomočil, tváří v tvář gólmanovi ale nedal. Zdálo by se, že Sedlák v tomto zápase jen sóloval, to se ale nezakládá na pravdě, což dokazovala 50. minuta, kdy na jeho přihrávku promáchli jak Švec tak Slovák. Ten si spravil chuť o pár minut později, kdy zamíchal karty před bránou tak, že donutil Újezd k parádnímu vlastenci - 5:0. Ten soupeře rozložil a my jsme s ohledem na výsledek lehce polevili. Ojedinělé výpady hasili v rozjezdu výborně Novotný a Kudrna.  Do konce chybělo 5 minut, když brankáře hostí vyděsil ještě levačkou Lukáš, ale jinak jsme se v poklidu přiblížili závěrečnému hvizdu.

Pro nás výborný zápas i když si samozřejmě musíme přiznat, že složení hostujícího týmu se od minulé sezóny změnilo. Ale i my máme svoje problémy a nikdo se na ně neptá, takže to naše vítězství nijak nesnižuje. V příštím utkání se vzájemně prověříme se Slovanem Bohnice, se kterým jsme ještě neměli tu čest. Jeho dosavadní zápasy: prohra 0:2 se Střešovicemi a naopak výhra 6:3 nad Sokolem Stodůlky . Takže ZODPOVĚDNĚ !:)